Hokejisté brněnské Komety zahájili přípravu na novou sezonu

Pot, dřina a zkouška vůle. Taková slova se nejspíš vybaví většině hokejistů, když se řekne „suchá příprava". Série náročných tréninků začala včera také hráčům brněnské Komety, kteří budou pod dohledem trenérů několik týdnů zlepšovat fyzickou kondici a posilovat. Na prvním tréninku se jich sešlo dvacet, nové posily se zatím nepřipojí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hokejisté Komety Brno během prvního tréninku v rámci přípravy na novou sezonu | Foto: Zuzana Plíšková

Brněnským hokejistům začala nejméně oblíbená část přípravy. Ta je plná běhu, hodin strávených v posilovně a bazénu. Experimentovat však trenér Vladimír Kýhos nehodlá, a tak hráče čeká osvědčená klasika.

„Budou to samozřejmě nějaké moderní trendy trénování. To, co se teď v poslední době dělá, tak to budeme dělat taky. To znamená, že budeme hodně v posilovně. Nebude kolo, to vynecháme, ale budeme dělat spinning a hry. Máme to tak, že v pondělí a v pátek máme trénink jenom ráno, v úterý a ve čtvrtek je trénink i odpoledne. Ve středu tam je rehabilitace a plavání.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Hokejisté Komety Brno zahájili přípravu na novou sezonu

Zatímco o náročný trénink nouze nebude, zůstanou letos hráči ochuzeni o soustředění u moře. Týden mimo Brno stráví patrně v tuzemsku.

„Chtěli bychom třeba do jižních Čech, vyrazit s kluky někam na vodu, aby byl ten mančaft trochu pospolu. A také abychom byli mimo Brno, protože tady má každý nějaké povinnosti. Když jsme všichni pohromadě, někde pryč, tak je to lepší,“ říká brněnský trenér, který přivítal na prvním setkání dvacítku hráčů.

Kvůli zdravotním komplikacím se zatím nezapojil Jakub Koreis. Brakář Jiří Trvaj má zase individuální trénink. Ostatní už čekal první společný fotbal, porce posilování a běh.

„Každý víme, že to přijde, bez toho to nejde. Myslím, že jsme se ale do té šatny těšili, protože jsme se s některými kluky dlouho neviděli. Samozřejmě, že ty tréninky většinou nejsou příjemné, ale jak říkám, bez toho to nejde. Teď to bylo takové, abychom se vyloženě seznámili a tak nějak začali. Nebyl to žádný velký trénink. Je nesmysl prvním tréninkem deset lidí zavařit, takže se začíná pozvolna, což je v podstatě normální,“ dodává k úvodnímu tréninku útočník Tomáš Svoboda a přiznává se, že během zhruba měsíce volna své tělo netýral.

Hokejisté brněnské Komety během úvodního tréninku | Foto: Zuzana Plíšková

„Většinou to beru tak, že to volno je k tomu, abychom si volno opravdu udělali. Nejde 15 let dělat stejné věci, to volno je také důležité. Na trénování máme ještě dostatek času.“

Nové posily klub představí příští týden. Do přípravy se však nezapojila pětice hráčů z loňské sestavy, kteří se v kádru příští extraligovou sezónu zcela jistě neobjeví. Chyběl tak třeba kapitán Radim Bičánek nebo hokejový matador Róbert Petrovický.

„Samozřejmě, že to není příjemné, když se po sezoně rozejdeme a v podstatě nevíme, jestli se tady sejdeme zase ve stejné sestavě. Takže samozřejmě to hezké není, ale každý víme, že takový ten hokejový život je. A asi to nikdy jiné nebude,“ dodává k loučení s odcházejícími hráči Tomáš Svoboda.

Zuzana Plíšková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme