Hokejisté Budějovic vyhráli v extralize popáté v řadě, odnesla to Kometa

Vítězná série hokejistů Českých Budějovic se prodloužila na pět zápasů. Jihočeši otočili dohrávku 19. kola Tipsport extraligy proti brněnské Kometě z 0:2 na 3:2. V dohrávce 33. kola pak porazila Slavia poprvé v této sezóně porazila Vítkovice. Zdolala je 4:2.

V tomhle souboji měla navrch Kometa, ale nakonec se radovali Jihočeši

V tomhle souboji měla navrch Kometa, ale nakonec se radovali Jihočeši | Zdroj: ČTK

HC Mountfield České Budějovice - HC Kometa Brno 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)

Výborný vstup do utkání zařídil hostům ve čtvrté minutě po akci dva na jednoho Zohorna a podobně se povedl Kometě také úvod druhé třetině, kdy její náskok zdvojnásobil dorážející Dočekal.

Přesto Moravané na jihu Čech nezvítězili. Frühauf nejdřív tvrdou ránou snížil a pak už to bylo sólo pro Lukáše Květoně. Ten v 57. minutě vyrovnal a pak jako jediný střelou k tyči uspěl v samostatných nájezdech.

Branky a nahrávky: 34. Frühauf (Šimánek), 57. L. Květoň (Dej, Šimánek), rozhodující sam. nájezd L. Květoň - 4. H. Zohorna (Čermák), 23. Dočekal (Koreis). Rozhodčí: Pešina, Hribik - Bláha, Kostka. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 3834.

HC Slavia Praha - HC Vítkovice Steel 4:2 (0:1, 3:1, 1:0)

Slávistům se vůbec nevydařila první třetina. Nepřesnost střídala nepřesnost a toho využil v osmé minutě hostující Sloboda. Do druhé třetiny ale nastoupil proti Vítkovicím úplně jiný domácí tým. Tři branky v rozmezí šesti minut zlikvidovaly ostravský náskok i sebevědomí. Domácí už si pak vítězství pohlídali, pečeť na něj dal v 59. minutě trefou do prázdné branky Tomica.

Branky a nahrávky: 21. Micka (P. Jelínek), 26. Krenželok (Kempný, Alinč), 27. Skokan (Klhůfek, Kučný), 59. Tomica - 8. Sloboda (Roman, Svačina), 25. Stehlík (Roman). Rozhodčí: Fraňo, Šindler - Kis, Rozlílek. Vyloučení: 6:3. Využití: 0:1. Diváci: 2689.

Kamil Jáša, Jan Suchan, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít