Hokejisté byli ve finském učení, dostali lekci 0:7

Debaklem skončilo druhé vystoupení českých hokejistů na Švédských hrách. S Finskem prohráli vysoko 0:7.

Čeští hokejoví gólmani Jakub Kovář a Tomáš Pöpperle na tréninku v hale Globen

Čeští hokejoví gólmani Jakub Kovář a Tomáš Pöpperle na tréninku v hale Globen | Foto: Pavel Petr | Zdroj: Český rozhlas

Po slibné desetiminutovce se Finsko poprvé prosadilo ve vlastním oslabení, když všem českým hráčům ujel Komarov. O pár minut později předvedli finští útočnícic šikovnou kombinaci, ten poslední zakončoval do prázdné brány.

Gólman Tomáš Pöpperle má na masce vyobrazenou zeď, tentokrát mu v ní ale chyběly cihly. Ani za třetí gól nemohl, když Aaltonen projel chytrýma kličkama až mezi kruhy, odkud šikovně trefil pod horní tyčku.

Podobný průběh měla i druhá třetina, kdy Finové dali bezmocnému Pöpperlemu čtvrtý a jeho náhradníkovi Jakubu Kovářovi pátý gól.

Ze třetí třetiny uplynulo jen dvanáct sekund, když Kovář pustil ránu od modré čáry, stejně padl i sedmý gól. Lišily se v tomm, že při první střele nic neviděl, při druhé naopak nezareagoval na lehkou teč.

V posledním utkání čeká český tým zítra Rusko, které tentokrát podlehlo domácímu Švédsku 1:4.

Švédské hokejové hry, třetí turnaj hokejové Euro Hockey Tour (Stockholmu):

Česká republika - Finsko 0:7 (0:3, 0:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 10. Komarov (Hovinen), 13. Pesonen (Aaltonen, Lindgren), 20. Aaltonen (Väänänen), 32. Lahti (Niskala, Salminen), 40. Kontiola (Lahti, Salminen), 41. Niskala (Kontiola), 41. Pesonen (Väänänen, Aaltonen). Rozhodčí: Nord, Sjöqvist - Dahmén, Yletyinen (všichni Švéd.). Vyloučení: 5:5. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 3000.

Švédsko - Rusko 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 39. Ekholm (Martensson, Andersson), 42. Danielsson (Jämtin, Söderberg), 56. Silfverberg (Martensson), 57. Martensson (Weinhandl, Johansson) - 46. Rjazancev (J. Birjukov, Tarasenko). Rozhodčí: Leppäalho, Levonen (oba Fin.) - Haster, Käck (oba Švéd.). Vyloučení: 6:9. Využití: 3:1. Diváci: 9062