Hokejisté Caroliny otočili zápas s Columbusem, asistencí přispěl i Tlustý

Ještě v polovině třetí třetiny prohrávali v NHL hokejisté Caroliny s Columbusem 0:2, pak ale předvedli bleskový obrat a zvítězili 3:2. Na vyrovnávací branku Hurricanes přihrával český útočník Jiří Tlustý.

Český útočník Jiří Tlustý a kapitán Caroliny Eric Staal

Český útočník Jiří Tlustý a kapitán Caroliny Eric Staal | Zdroj: ČTK

Carolina nezvládla začátek utkání a po dvou chybách při rozehrávce ve vlastním obranném pásmu rychle prohrávala.

Nejdřív dorazil v polovině třetí minuty Tjutinovu střelu MacKenzie a za pouhých sedmnáct sekund skóroval i Umberger. A vedení 2:0 držel Columbus až do závěrečné dvacetiminutovky.

V té ale přišel výpadek hostujícího týmu a Hurricanes zásluhou bratří Staalů skóre otočili. Po rychlé kombinaci snížil v čase 51:18 Eric Staal a přesně o minutu později kapitán Caroliny vyrovnal, když využil přihrávku Jiřího Tlustého zpoza branky.

Obrat potom dokonal na začátku 55. minuty Jordan Staal, který se individuálně prosadil v útočné třetině a zařídil domácímu mužstvu výhru 3:2.

Vítězství vybojoval i vedoucí tým Východní konference Pittsburgh. Proti Buffalu navíc udržel gólman Fleury čisté konto, když zastavil všech 24 střel a pomohl tak Penguins k výhře 3:0. Vedení v kanadském bodování si dvěma asistencemi upevnil Sidney Crosby.

Po šesti vítězstvích tentokrát vyšlo naprázdno San Jose. Sharks nedokázali ani jednou prostřelit Jonathana Quicka a Los Angeles tak stačil na výhru jediný gól, který dal před závěrem druhé třetiny Anže Kopitar.

Venku uspěly i další tři týmy. Edmonton díky dvěma brankám v poslední dvacetiminutovce porazil Vancouver na jeho ledě 4:2, Boston vyhrál v New Yorku nad Islanders 6:3 a Colorado v Dallasu 4:3.

NHL:

New York Islanders - Boston 3:6 (1:1, 2:3, 0:2)
Branky: 16. Nielsen, 29. Grabner, 36. Okposo - 8. Eriksson, 25. Marchand, 33. Reilly Smith, 40. Söderberg, 43. Bergeron, 49. Chára. Střely na branku: 37:37. Diváci: 13.819.

Carolina - Columbus 3:2 (0:2, 0:0, 3:0)
Branky: 52. a 53. E. Staal (na druhou Tlustý), 55. J. Staal - 3. MacKenzie, 3. Umberger. Střely na branku: 35:24. Diváci: 13.641.

Pittsburgh - Buffalo 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Branky: 26. Kunitz, 33. Engelland, 60. Glass. Střely na branku: 34:24. Diváci: 18.563.

Dallas - Colorado 3:4 (1:2, 2:1, 0:1)
Branky: 22. a 39. Seguin, 18. Jamie Benn - 2. MacKinnon, 16. McGinn, 38. Stastny, 45. Tanguay. Střely na branku: 44:21. Diváci: 11.678.

San Jose - Los Angeles 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Branka: 38. Kopitar. Střely na branku: 23:21. Diváci: 17.562.

Vancouver - Edmonton 2:4 (1:2, 1:0, 0:2)
Branky: 13. a 23. Schroeder - 10., 18. a 59. Perron, 43. Joensuu. Střely na branku: 27:20. Diváci: 18.910.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít