Hokejisté Českých Budějovic naskočili do utkání přímo z autobusu

Sněhová kalamita v Česku výrazně zkomplikovala život i hokejistům. V první lize se vůbec nehrálo v Třebíči a v Olomouci. Zápas Jihlavy s Hradcem Králové se uskutečnil, ovšem s dvouhodinovým zpožděním, a své si vytrpěli také extraligoví hokejisté českobudějovického Mountfieldu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Utkání 48. kola hokejové extraligy HC Vítkovice Steel - HC Mountfield České Budějovice 15. února v Ostravě. Zleva Juraj Štefanka z Vítkovic a Lukáš Květoň z Českých Budějovic | Zdroj: ČTK

Zápas měl začít v 17:30. Jenže místo prohánějících se hokejistů zní halou pouze hudba a na dvou obrazovkách svítí nápis, že se začne až o tři čtvrtě hodiny později z důvodu pozdního příjezdu Českých Budějovic.

„Bohužel byla mezi Olomoucí a Ostravou hromadná havárie, museli jsme to objíždět přes Přerov. A než jsme se dostali zpátky k hranicím… navíc tam byla ledovka a dlouhá kolona, tam jsme se zdrželi,“ vysvětluje problémy českobudějovického mužstva nejen na dálnici D1 asistent Milan Kupka.

Jihočechům se nepodařilo do Ostravy dorazit včas, přestože podle obránce Františka Ptáčka vyjeli dokonce dřív než obvykle.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hokejisty Českých Budějovic zastavila na cestě k utkání do Vítkovic nehoda u Olomouce, duel začal o 45 minut později

„V deset, měli jsme fóra, normálně bychom vyjížděli tak v jedenáct. Kdyby tam byla jedna bouračka, tak dobrý, ale ono jich tam bylo víc.“

Vítkovičtí trenéři o problémech s hromadnou dopravní nehodou u Olomouce věděli.

„Na Českém rozhlase 1 hlásili, že ta situace je kolem Olomouce zapeklitá, takže jsem volal jejich trenérovi brankářů Laďovi Gulovi do autobusu, ten říkal, že mají problém. Ale myslím, že nakonec ta tři čtvrtě hodina byla ještě snesitelná,“ říká trenér Zdeněk Moták s tím, že dopravní kolaps postihl také jeho brankáře Žigárdyho.

Ten je v Ostravě na střídavý start z Olomouce a k hale dorazil jen o deset minut dřív než autobus s Českými Budějovicemi. V té době zbývala do původního začátku zápasu jen čtvrthodina a zatímco Českobudějovičtí teprve kvapně vystupovali z autobusu, Vítkovičtí řešili podle Zdeňka Motáka jiný problém.

„Kluci byli už rozcvičení a rozehřátí, a protože v těle probíhají určité metabolické procesy, začínali už zase dostávat hlad, museli jsme jim doplnit cukry a oni se do toho museli zase dostat. Asi to ale přeci jen bylo jednodušší než naskočit do zápasu přímo z autobusu.“

Radim Sajbot, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme