Hokejisté Českých Budějovic porazili Litvínov a dotáhli se na třetí Pardubice

Hokejisté Českých Budějovic porazili v předehrávce 41. kola Tipsport extraligy Litvínov 3:2. V tabulce se tak Mountfield bodově dotáhl na třetí Pardubice.

HC Mountfield České Budějovice

HC Mountfield České Budějovice | Foto: HC Mountfield České Budějovice

HC Mountfield České Budějovice - HC Verva Litvínov 3:2 (0:0, 3:2, 0:0)

V první třetině si ani jeden z týmů nevypracoval vážnější příležitost. O výjimku se postaral hostující kapitán Ručinský, který se v 10.minutě protáhl mezi domácími obránci a brankář Kovář jeho pokus vykopl koncem betonu.

Druhá třetina byla gólově bohatší. Mountfield získal po brankách Květoně a Gulaše dvougólový náskok. Za Vervu sice snížil Jenáček, ale vzápětí se znovu prosadil Květoň a Jihočeši vedli znovu o dvě branky. Ještě ve druhé části však Litvínov znovu snížil, to když se trefil Stříteský pomocí odrazu od brusle protihráčů.

Ve třetí třetině už Mountfield svůj náskok uhájil i přes power play hostů a utkání dotáhl do vítězného konce. Jihočeši se tak bodově dotáhli na třetí Pardubice. Naopak Litvínov v boji o předkolo play off ztratil další body.

Branky a nahrávky: 25. L. Květoň (Gulaš), 27. Gulaš, 36. L. Květoň (Gulaš, Langhammer) - 29. Jenáček (Ručinský, Jareš), 38. Stříteský. Rozhodčí: Konc, Kubuš (oba SR) - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:1. Diváci: 3537.

České Budějovice: Jakub Kovář - J. Novák, Vydarený, Ptáček, Kranjc, Němeček, Mikuš - Horna, Kašpařík, Šimánek - Gulaš, Langhammer, L. Květoň - Kuchejda, Mertl, Burian - Švihálek, Červený, Marek. Trenéři: F. Výborný, Kupka a Gula.

Litvínov: Volke - Stříteský, Kubát, Jareš, Gula, Pojkar, Kousalík, Brejčák, Skuhrovec - Kubinčák, V. Hübl, Hanzl - Černý, Hujsa, Ručinský - Frolík, Jenáček, Trávníček - Gerhát, Majdan, Maxa. Trenéři: Kučera a V. Lukeš.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít