Hokejisté Českých Budějovic vyhráli před plným stadionem nad Jágrovým Kladnem

Hokejistům Českých Budějovic se v posledních zápasech Tipsport extraligy daří a dokázali to i v předehrávce 33. kola. Kladno porazili 5:1.

Kladenský Tomáš Plekanec ujíždí Romanu Vráblíkovi z Českých Budějovic

Kladenský Tomáš Plekanec ujíždí Romanu Vráblíkovi z Českých Budějovic | Zdroj: ČTK

Domácí týmu momentálně rozhodně nechybí sebevědomí, vždyť před utkáním s Kladnem vyhrál šest ze sedmi zápasů. A České Budějovice dokázaly tuhle pozitivní bilanci znovu vylepšit.

Mountfield přečkal v úvodu i se štěstím početní výhodu hostů a naopak ve vlastní přesilovce skóroval. V 7. minutě se trefil Ptáček. Do konce první třetiny pak ještě navýšil skóre ve prospěch Jihočechů Suja. A ve 22. minutě už to bylo po Prospalově nechytatelné střele 3:0.

I Kladno mělo šance, ale buď trefovalo tyče nebo byl na místě gólman Kovář. Toho překonal až při přesilovce ve 27. minutě Jágr, hosté ale na výsledkový zvrat jako v předchozím duelu v Chomutově tentokrát neměli. České Budějovice si totiž vytvářely další šance a přidaly v poslední třetině ještě dvě branky.

Nejdřív se prosadil Michálek a po něm podruhé v utkání Suja. Mountfield tak vyhrál 5:1 a posunul se v tabulce na osmé místo, Kladno je aktuálně třetí.

HC Mountfield České Budějovice - Rytíři Kladno 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 7. Ptáček (L. Kohn, Šimánek), 15. Suja, 22. Prospal (M. Michálek), 46. M. Michálek (Jank, Prospal), 47. Suja (Dej, Mertl) - 27. Jágr. Rozhodčí: R. Svoboda, Kalivoda - Jindra, Skopal. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:1. Diváci: 6421 (vyprodáno).

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít