Hokejisté Chicaga míří opět do finále play-off NHL. V sedmém duelu porazili Anaheim 5:3

Třetí účast ve finále play-off NHL za posledních šest let si zajistili hokejisté Chicaga. O jejich postupu ze Západní konference rozhodl až sedmý zápas, ve kterém zvítězili nad domácím Anaheimem 5:3.

Hráči Chicaga pózují s trofejí pro vítěze Západní konference

Hráči Chicaga pózují s trofejí pro vítěze Západní konference | Zdroj: Reuters

Šampioni zámořské soutěže z let 2010 a 2013 mířili za vítězstvím od první minuty. O přestávce vedli už 2:0 díky gólům kapitána Jonathana Toewse.

Ve druhé dvacetiminutovce náskok Blackhawks umocnili ještě Brandon Saad a Marián Hossa. Až poté začali počítat střelecké úspěchy i domácí. V závěru třetiny skóroval Ryan Kesler, v 52. minutě pak překonal Coreyho Crawforda v brance Chicaga Corey Perry.

Za další dvě minuty se stav utkání měnil znovu. K nevoli Ducks slavila gól opět střídačka hostů, a to po proměněné přesilovce, při které se prosadil Brent Seabrook. Anaheim zkorigoval až v poslední minutě, kdy se trefil Matt Beleskey.

Z bojů o Stanley Cup tak vypadli tak čeští útočníci Jiří Sekáč a Tomáš Fleischmann. Body si v posledním zápasu série osobní statistiky nevylepšili.

Na led ve finále nevyjede ani chicagský Michal Rozsíval. Zkušeného obránce vyřadila ze hry zlomenina kotníku.

Semifinále play off NHL:
Západní konference - 7. zápas:
Anaheim - Chicago 3:5 (0:2, 1:2, 2:1)
Branky: 39. Kesler, 52. Perry, 60. Beleskey - 3. a 12. Toews, 22. Saad, 34. Hossa, 54. Seabrook. Střely na branku: 38:26. Diváci: 17.375. Hvězdy utkání: 1. Toews, 2. P. Kane, 3. B. Richards (všichni Chicago). Konečný stav série: 3:4.

Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít