Hokejisté Chicaga postoupili jako poslední do play-off NHL

Hokejisté Chicaga mohou stále pomýšlet na obhajobu Stanley Cupu. V závěrečném utkání základní části sice podlehli Detroitu 3:4, ale jejich největší soupeř, Dallas, prohrál v Minnesotě 3:5. Blackhawks tak skončili v Západní konferenci osmí o dva body před Dallasem a v prvním kole play-off se utkají s nejlepším týmem základní části Vancouverem.

NHL

NHL | Foto: NHL.com

"Ještě nikdy v životě jsem nebyl tak nadšený po zápase, v kterém jsem sám nebyl," prohlásil trenér Chicaga Joel Quenneville po utkání Minnesoty s Dallasem, které sledoval v televizi.

Dallas nastoupil tři hodiny poté, co Chicago podlehlo Detroitu a vědělo, že mu k účasti v play-off stačí výhra po šedesáti minutách nebo v prodloužení. Po první třetině měli Stars důvod k optimismu, když ji vyhráli 2:1. Ve druhé části ale Minnesota skóre otočila na 3:2. Ve 39. minutě ještě Dallas vyrovnal, ale 13 minut před koncem dal vítězný gól Wild bývalý hráč Stars Antii Miettinen.

Chicago potřebovalo získat k jistotě postupu bod v duelu s Detroitem. Ve 26. minutě se díky gólu Michaela Frolíka dostalo do vedení, ale během následujících tří minut o něj přišlo. Red Wings se poté dvakrát dostali do dvoubrankového vedení a výhru už nepustili. Chicago ale nakonec porážka nemusela mrzet. V prvním kole play-off se utká s nejlepším týmem základní části Vancouverem.

Zřejmě poslední zápas má za sebou v roli trenéra Jacques Lemaire. Pětašedesátiletý kouč New Jersey oznámil po utkání Devils s Bostonem, že končí a chce si uživat rodinného života. Ďáblové ho na závěr potěšili výhrou 3:2, o kterou se jedním gólem zasloužil také Patrik Eliáš. Jinak bude ale New Jersey chybět poprvé od roku 1996 v play off. Lemaire převzal Devils v prosinci a vyhrál s nimi 29 ze 49 utkání.

Chicago - Detroit 3:4 (0:0, 1:2, 2:2)

Branky: 26. Frolík, 45. Seabrook, 52. Keith - 27. Holmström, 28. Dacjuk, 42. Miller (Hudler), 49. Cleary. Střely na branku: 36:31. Diváci: 22.046

New Jersey - Boston 3:2 (1:1, 0:0, 2:1)

Branky: 2. Eliáš, 44. Žarkov, 50. Urbom - 11. Peverley, 60. Kelly. Střely na branku: 32:26. Diváci: 17.625

Atlanta - Pittsburgh 2:5 (1:0, 0:4, 1:1)

Branky: 5. Ladd, 54. Stapleton - 27. Kennedy, 31. Pa. Dupuis, 36. Rupp, 39. Letestu, 59. Comrie. Střely na branku: 39:20. Diváci: 16.085

Colorado - Edmonton 4:3 v prodloužení (2:1, 0:2, 1:0 - 1:0)

Branky: 5. O'Reilly, 6. Ph. Dupuis, 41. Hejduk, 64. D. Jones (Hejduk) - 2. Hartikainen, 26. Foster, 33. Reddox. Střely na branku: 25:28. Diváci: 17.566

Minnesota - Dallas 5:3 (1:2, 2:1, 2:0)

Branky: 7. Staubitz, 28. Spurgeon, 32. Gillies, 47. Miettinen, 60. Bouchard - 13. B. Richards, 17. Morrow, 39. Goligoski. Střely na branku: 23:29. Diváci: 18.504