Hokejisté Chomutova a Liberce si i příští sezonu zahrají extraligu

Čtrnáctka extraligových týmů se pro příští sezonu měnit nebude. Rozhodlo o tom až poslední, dvanácté kolo baráže. Chomutov vyhrál v Olomouci 4:0. Čistým hattrickem se blýskl útočník Káňa a vychytanou nulou brankář Hanuljak. O poznání větší drama viděli diváci v Liberci, kde domácí Bílí tygři rozhodli o svém vítězství nad Mladou Boleslaví až v posledních minutách.

Lukáš Vantuch z Liberce (vpravo) v souboji se Zdeňkem Ondřejem z Mladé Boleslavi | Zdroj: ČTK

Do zápasu, ve kterém šlo Chomutovu o setrvání mezi hokejovou elitou, vstoupili překvapivě aktivněji hráči domácí Olomouce. V úvodní přesilovce měli i první šance. Ty ale Diviš se Švaňhalem nevyužili. Na druhé straně se naopak v 9. minutě trefil chomutovský Káňa.

I ve druhé části se domácí tlačili do útoku, ale naráželi na skvěle chytajícího brankáře Hanuljaka. Další dvě branky přidal Káňa a o výsledku a setrvání Pirátů v extralize už bylo téměř rozhodnuto.

00:00 / 00:00

S Petrem Nedvědem mluvil po rozhodujícím barážovém zápase Štěpán Pokorný

V závěrečné části ještě zpečetil výsledek brankou na 4:0 Kůs.

„Bylo to nesmírně těžké hlavně po té psychické stránce, protože jsme věděli, jak je ten zápas důležitý. Ta baráž byla nesmírně těžká a jsme rádi, že jsme to nakonec takhle zvládli,“ říkal po zápase střelec vítězné branky Petr Nedvěd.

V přímém souboji o účast v příštím extraligovém ročníku porazili hokejisté Liberce Mladou Boleslav 2:0 a udrželi se mezi elitou. Bílí Tygři rozhodli vyrovnané utkání až ve třetí třetině v přesilovkách.

Nejdřív se v 54. minutě prosadil domácí kapitán Nedvěd a dvě minuty poté stanovil konečné skóre zápasu Filippi. Mladoboleslavští se neprosadili ani v závěrečné power play a zahrají si tak v i v příští sezoně první ligu.

12. kolo baráže o hokejovou extraligu:
HC Olomouc - Piráti Chomutov 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 9. T. Káňa (D. Hruška, Kubinčák), 32. T. Káňa (Kraft, Kubinčák), 33. T. Káňa (Palin, Pulpán), 46. Kůs (Gajovský)
Rozhodčí: Hodek, Šír - Bádal, Pouzar
Vyloučení: 8:9, navíc Králík 10 min. - Sikora 5 min. a do konce utkání, využití: 0:2
Diváci: 2024
Olomouc: Halász - Bartoň, Ondrušek, Kříž, Janáček, Valenta, Rašner, od 35. navíc Kadela, od 41. Lhotský - Rác, Kucharczyk, Kucsera - Lehečka, Herman, Selingr - Švaňhal, Diviš, Vodný - od 35. navíc Novotný, Králík, A. Jergl. Trenéři: Fiala a Tomajko
Chomutov: Hanuljak - Pavlas, Pulpán, Palin, Bartejs, Rýgl, Trefný, Rutta, J. Stehlík - D. Hruška, T. Káňa, Kubinčák - Hřebejk, Kraft, Šagát - Důras, Sikora, Hromas - Gajovský, Račuk, Kůs. Trenéři: Čelanský, Skořepa a Beck

Bílí Tygři Liberec - BK Mladá Boleslav 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 54. P. Nedvěd (Čakajík), 56. Filippi (Dušek, Duda)
Rozhodčí: Fraňo, A. Jeřábek - Lederer, Hlavatý
Vyloučení: 5:8, navíc Nouza (M. Boleslav) 5 min. a do konce utkání, využití: 2:0
Diváci: 7500 (vyprodáno)
Liberec: Schwarz - Čakajík, Štich, Jánošík, Výtisk, Derner, Šimek - Duda, Nedvěd, Víšek - Bulíř, Filippi, Kudrna - Dušek, T. Urban, Kica - T. Pospíšil, Bulík, Vantuch - D. Špaček. Trenéři: Hynek, M. Černý a Kapoun
Mladá Boleslav: Valent - Jindra, Chaloupka, Němeček, Toman, Kasík, Pojkar, Žabka, Bohunický - Mikulík, Koudelka, Demel - Nouza, D. Výborný, L. Pabiška - Kafka, D. Vrbata, Pitule - Ondřej, Rys, Jiránek. Trenéři: F. Výborný a Slabý

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít