Hokejisté Chomutova podlehli Vítkovicím, Pardubice otočily duel s Plzní

Herní i výsledková krize hokejistů Chomutova nekončí. V úterní předehrávce 33. kola Tipsport extraligy prohráli Piráti na ledě Vítkovic vysoko 3:8 a s šestibodovou ztrátou na předposlední Karlovy Vary zůstávají na dně tabulky. V dohrávce 23. ligového kola otočily Pardubice duel s Plzní, v dalších utkáních porazil Liberec Slavii a vedoucí Sparta přehrála Brno.

Utkání 33. kola hokejové extraligy HC Vítkovice Steel - Piráti Chomutov 26. listopadu v Ostravě. Hráči Vítkovic se radují z druhého gólu. Zleva obránce Richard Stehlík a útočníci Erik Němec a Peter Húževka. | Zdroj: ČTK

Chomutovští zvítězili před utkáním s Vítkovicemi pouze jednou z posledních devíti duelů a na ledě moravského celku svou ligovou bilanci rozhodně nevylepšili. Úspěšné úterní představení domácího mužstva načal v 7. minutě obránce Pastor, který svou trefou odstartoval následnou demolici hostujícího celku.

Ještě do první sirény dvakrát rozvlnil síť za brankářem Růžičkou mladík Erik Němec, teprve devatenáctiletý centr přitom nastoupil k premiérovému extraligovému klání. Druhá třetina tak začala za průběžného skóre 3:0, v polovině zápasu ale přidali další branky domácí Stehlík s Burgerem.

Hosté se dokázali prosadit až v závěrečné dvacetiminutovce, před dvojnásobným snížením Chomutova už ale Vítkovičtí vedli dokonce 7:0. Pak sice svěřenci trenéra Turka snížili rychlými trefami Šuláka s Hruškou, domácí Vandas ale znovu navýšil rozdíl ve skóre. V závěru se ještě jednou prosadili Severočeši, branka Hřebejka však pouze upravila výsledek na konečných 8:3 ve prospěch Vítkovic.

Piráti tak prohráli podeváté z posledních deseti utkání a v tabulce zůstávají jednoznačně nejhorším mužstvem. Vítkovice si kromě výrazného vylepšení skóre polepšily také v ligovém postavení a posunuly se na sedmou příčku.

Pardubice otočily duel s Plzní

K utkání na led Pardubic zavítala aktuálně třetí Plzeň, která dokázala bodovat v posledních šesti zápasech. Hra v úvodu zápasu nabídla rychlý hokej, góly však dlouho postrádala. Zčásti kvůli bezchybným brankářům, především ale proto, že střelci na obou stranách kluziště nedisponovali přesnou muškou.

V největších šancích selhal domácí Sýkora, který v jedné z dobrých příležitostí nastřelil týč Mensatorovy branky, a tak chvíli před skončením druhé třetiny díky velkému důrazu v útočném pásmu otevřel skóre plzeňský Hollweg.

Pardubičtí si své gólové momenty schovávali až do závěrečné periody. Ve 49. minutě nejprve rozradostnil domácí fanoušky vyrovnávací brankou Nosek, o sedm minut později dokonce dostal Východočechy do vedení zblízka skórující Kousal. Na vyrovnání už se Indiáni nezmohli, při hře bez brankáře naopak sami potřetí inkasovali a svému soupeři nakonec podlehli 1:3.

Bartek zařídil výhru Liberce

Liberec vstoupil do utkání na půdě pražské Slavie velice aktivně. Severočeši hráli uvolněně, dostávali se do šancí a především skvěle bránili předbrankový prostor. Zasloužené úvodní trefy se ale dočkali až v polovině utkání, kdy se prosadil Bartek. Slovenský forvard přidal za dalších pět minut druhou trefu v zápase a zajistil Bílým Tygrům dobrou výchozí pozici pro třetí třetinu.

V té ale slávisté překonali hostujícího gólmana Melicherčíka hned třikrát, když se prosadili obránce Valach a útočníci Žejdl s Vrdlovcem. V součtu s brankou libereckého kapitána Nedvěda skončilo utkání po základní hrací době remízou 3:3.

V následném prodloužení branka nepadla, na řadu proto přišly samostatné nájezdy. Bod navíc nakonec brali Liberečtí, za které se prosadili potřetí v zápase skórující Bartek i Tomáš Pospíšil. V dresu 'sešívaných' neproměnili své pokusy Bednář s Růžičkou, a tak Bílí Tygři slaví vítězství 4:3 po samostatných nájezdech.

Sparta znovu vítězně

Už desetibodový náskok má v čele tabulky pražská Sparta, která ztratila v posledních čtrnácti zápasech pouhé tři body. Páté tříbodové vítězství v řadě přidali Pražané v utkání s brněnskou Kometou.

Spartě zařídil vedení už ve 2. minutě Buchtele, za hosty vyrovnal ještě v průběhu první dvacetiminutovky v oslabení Svoboda. Vedení vrátil domácímu mužstvu v prostřední části hry Petr Ton, jehož branka nakonec byla trefou vítěznou.

Sparťanská defenziva už totiž Moravanům vyrovnání nedopřála, góly Klimka s Rolinkem naopak ještě navýšily vedení ligového lídra. Tým trenéra Jandače tak zvítězil 4:1 a potvrdil svou letošní suverenitu.

Předehrávka 33. kola hokejové extraligy:

HC Vítkovice Steel - Piráti Chomutov 8:3 (3:0, 2:0, 3:3)
Branky a nahrávky: 7. Pastor (Húževka), 12. E. Němec (Strapáč, Húževka), 15. E. Němec (Strapáč), 30. Stehlík (Húževka, E. Němec), 32. Burger (Vandas), 46. Huna (Svačina, Roman), 51. Šedivý (Valčák, Kolouch), 55. Vandas (Burger) - 51. Šulák (Sikora, Šagát), 54. D. Hruška (J. Straka, Hřebejk), 59. Hřebejk (Pulpán, J. Straka). Rozhodčí: Hrubý, Pešina - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:6, navíc Burger (Vítkovice) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 3248.

Dohrávka 23. kola hokejové extraligy:

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Škoda Plzeň 3:1 (0:0, 0:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 49. T. Nosek (Radil, Gregorc), 56. Kousal (Vašíček, Radil), 60. Benák - 40. Hollweg (J. Jeřábek, T. Sýkora). Rozhodčí: Šír, Mikula - Bryška, Lučan. Vyloučení: 2:6. Bez využití. Diváci: 7254.

Dohrávka 21. kola hokejové extraligy:

HC Slavia Praha - Bílí Tygři Liberec 3:4 po sam. nájezdech (0:0, 0:2, 3:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 46. Valach (V. Růžička ml., Skokan), 55. Žejdl (Kadlec, Petrovický), 57. Vrdlovec - 29. Bartek (Bulík, Bulíř), 36. Bartek (Víšek), 51. Nedvěd (Vampola, T. Urban), rozhodující sam. nájezd Bartek. Rozhodčí: Polák, Šindler - Flegl, Štofa. Vyloučení: 3:4, navíc Valach (Slavia) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 3134.

Dohrávka 22. kola hokejové extraligy:

HC Sparta Praha - HC Kometa Brno 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 2. Buchtele (Kubát, Pech), 34. P. Ton, 46. Klimek (I. Rachůnek, Kubát), 59. Rolinek (P. Ton, Pilař) - 7. T. Svoboda (V. Němec). Rozhodčí: Husička, Lacina - Jindra, Skopal. Vyloučení: 4:5. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 6827.

David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít