Hokejisté Chomutova postoupili na úkor brněnské Komety, Třinec srovnal boj o play-off se Zlínem

Hokejová extraliga dnes nabídla celkem čtyři zápasy. Bojovalo se o play-off, ale i o přiblížení se záchraně v nejvyšší soutěži. Pro brněnskou Kometu skončila sezona. Třinec si na domácím ledě vynutil rozhodující páté utkání. Karlovy Vary po prohře s Pardubicemi definitivně spadly do barážových bojů.

Tomáš Kopecký (v bílém) z Třince cloní brankáři Liboru Kašíkovi v zápase předkola play-off | Zdroj: ČTK

Hokejisté Třince přivítali na domácím ledě Zlín. Hosté si přivezli vedeni 2:1 na zápasy a přijeli s vidinou možného postupu z předkola play-off. Ten se jim ještě přiblížil na začátku první třetiny, když šli po Kotvanově gólu do vedení.

Třinec do konce třetiny ale vstřelil dva góly. Stejný scénář, jen v obráceném gardu, se opakoval i ve druhé části, po níž se šlo do šaten za nerozhodného stavu 3:3.

Utkání hrané ve vysokém tempu nakonec rozhodl Denis Kindl, bratr slavnějšího Jakuba, obránce Floridy Panthers. Se štěstím se k němu odrazil puk a třiadvacetiletý útočník vystřelil přesně k tyči. Třinec zvítězil 4:3 a srovnal stav série. O postupujícím se tak rozhodne v neděli na zlínském ledě.

I druhá série se hraje na Moravě. Brněnská Kometa ve včerejším utkání doslova utekla hrobníkovi z lopaty, když porazila Chomutov o jedinou branku. Dnes opět hostila severočeského soupeře v domácí aréně.

Hned čtyři branky nabídla první třetina ostře sledovaného duelu. O jeden z nich se postaral i nejproduktivnější hráč základní části Roman Červenka. Do šaten se tak šlo za vyrovnaného stavu 2:2.

Chomutov přiblížil ve druhé třetině postupu dělovkou zleva Květoň. Kometa odpověděla Dočekalovou brankou ze začátku poslední části. Hodně nervózní utkání nabídlo mimo jiné dva neproměněné samostatné nájezdy.

Čtyři a půl minuty před koncem rozhodl o výhře Chomutova a postupu Severočechů do play-off Roman Červenka, který tak definitivně potvrdil pověst rozdílového hráče.

Ve skupině o záchranu se utkal Litvínov s Vítkovicemi a Karlovy Vary hostily Pardubice. Litvínov šel hned v první třetině do vedení, ale hosté dokázali po chvilce srovnat. Ve zbytku velice opatrného utkání branka nepadla, a tak muselo rozhodnout prodloužení.

V něm byli úspěšnější domácí, kteří potvrdili svou zápasovou střeleckou převahu, a gólem Rostislava Martynka překlopili zápas na svou stranu. Litvínov porazil Vitkovice 2:1.

Karlovy Vary hrající o poslední možnost vyhnout se baráži nezvládly zápas proti Pardubicím. Již po pěti minutách prohrávali s rozjetými hosty 0:2. Do konce třetiny to bylo dokonce o tři branky.

Ale domácí se ještě dokázali zvednout a snížit na rozdíl jediného gólu. To bylo bohužel vše, Vary padly 2:3 a se stoprocentní jistotou budou hrát baráž o udržení v extralize.

Stanislav Zbyněk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít