Hokejisté do 20 let zahájili přípravu, podle kouče to bude mladé mužstvo

České hokejisty do dvaceti let čeká na přelomu letošního a příštího roku mistrovství světa ve švédském Malmö. Mladí hráči se sešli v Rokycanech k první části přípravy pod vedením trenéra Miroslava Přerosta. Stejného kouče, který dvacítku na posledním šampionátu v Ufě dovedl k pátému místu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Navrátilec do české reprezentace Průcha bude hrát ve Švédsku v první pětce | Zdroj: ČTK

Těžko se asi dají porovnávat oba výběry. Kdo ale zůstal a na koho můžete spoléhat i v té nadcházející sezóně?

Šidlík, Štencl, Tomeček, a Faksa - to by měla být asi osa toho mužstva. U předchozího mužstva jsme spoléhali na ofenzivní sílu hráčů typu Frka, Hyky, Jaškina a Hertla, tohle mužstvoje trochu typologicky jiné. Spíše pracujeme na charakteru, disciplíně, organizaci hry, dobré hře v defenzívě a ve středním pásmu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Příprava hokejové reprezentace do 20 let

Dají se i v současné dvacítce najít osobnosti, jakými byli Hertl, Jaškin, nebo Hyka?

Současní hráči za sebou v tomhle věku nemají takovou kariéru, jsou s trochu menšími zkušenostmi a zatím se vyvíjí. A doufejme, že se budou vyíjet dynamičtěji a většina z nich teď dostane šanci v extralize a uchopí ji.

Jakou roli by měli hrát mladší hráči v týmu jako Vrána nebo Pastrňák, který patří k dalším talentům českého hokeje?

Ročník 1994 dlouho neměl žádné výrazné osobnosti a výsledky. Všichni si pamatujeme na MS osmnáctiletých, kdy to mužstvo nedosáhlo žádného velkého výsledku. Vždy se to odvíjí od výsledku na turnaji Ivana Hlinky v srpnu. Když tam mužstvo dosáhne určitého výkonu, začnou se objevovat kvalitní hráči...

A právě ročník 1995 mezi sebou takové hráče měl a věříme, že se rychle prosadí do dvacítky. Právě proto, že ročník 1994 nebyl tak silný, tak se tady objevují typy hráčů jako Pastrňák, Zdráhal, Kaše... To jsou mlaí hráči, kteří před sebou mají budoucnost a dostávají příležitost. A jak to teď vypadá, tak to bude poměrně mladé mužstvo.

Pavel Petr, Jiří Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme