Hokejisté Hlaváč s Hlinkou zažívají nevšední začátek sezóny

Pozvánku na domácí utkání hokejové Sparty v Evropském poháru je možné začít otázkou: Víte nebo tušíte, ve které zemi byla vlastně tato nově zkoušená klubová soutěž vynalezena? Tipujete-li, že jejími iniciátory byli Švédové - trefili jste se dobře. A právě kvůli angažmá ve švédském Linköpingu se hodně nacestují v úvodu sezóny Jan Hlaváč s Jaroslavem Hlinkou.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fanoušci HC Sparta Praha

Fanoušci HC Sparta Praha | Foto: HC Sparta Praha

„Oni to berou docela vážně, Švédové to vymysleli a stojí si zatím. Je to hodně v médiích, takže určitě svůj význam ten turnaj má,“ ubezpečuje ty méně sečtělé fanoušky útočník Jan Hlaváč, který v těchto dnech - právě tak jako jeho spoluhráč Jaroslav Hlinka - pendluje mezi Linköpingem a Spartou.

Oba už si zvykli na to, že díky švédským daňovým zákonům nemohou cizinci absolvovat v tamějších klubech celou sezónu. Takže i letos odehrají pár extraligových zápasů v dresu Sparty a teprve pak se postěhují do Skandinávie.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nevšední začátek sezóny hokejistů Hlaváče s Hlinkou

A pokud se týká Evropského poháru? Tak tam je to s nimi ještě zamotanější. Za Spartu hrát nemohou, za Linköping ano, ale nikoli na švédském ledě.

„Řekli nám to po zápase, co jsme hráli v Mannheimu, že budeme hrát proti Spartě. Můžeme hrát mimo Švédsko, nesmíme překročit hranice Švédska. Takže třeba když teď Linköping dva zápasy vyhraje, tak už nám volali, že za nimi přijedeme na zápas do Norska,“ popsal situaci Jan Hlaváč.

Trenéra Sparty Miloše Holaně může ovšem zajímat celý tento švédsko-český rébus pouze z jednoho důvodu. Ví, že s Hlaváčem a Hlinkou pro zbývající zápasy Evropského poháru - a tedy ani pro ten dnešní, s německým Mannheimem - nemůže počítat.

A při tom by po dvou střelecky jalových utkáních se švédskými soupeři tolik potřeboval šikovné útočníky. Musí si ale vystačit s nemnoha těmi, kteří jsou momentálně zdraví. Co jim asi poradí? „Více se tlačit před bránu, být aktivní ve střelbě, protože jsme měli strašně málo střel.“

Asi nelze čekat, že by si fanoušci Sparty kvůli domácím zápasům Evropského poháru zrušili dovolenou, ale dvě odehraná utkání po sobě bez jediného gólu toho si nemohli nevšimnout.

A tak není divu, že trenér Holaň má pro podvečerní utkání s Mannheimem zcela konkrétní přání. „Chci, aby se nám podařilo vyhrát před domácím publikem, ukázat fanouškům naší hru, abychom je v dobrém slova smyslu pozvali na extraligu.“

Aleš Procházka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme