Hokejisté Hradce Králové na Spenglerově poháru prohráli s Luganem a čeká je čtvrtfinále

Hokejisté Hradce Králové ve svém druhém vystoupení na tradičním Spenglerově poháru další vítězství nezískali, když švýcarskému Luganu podlehli 3:4. Východočeši tak základní skupinu ukončili s bilancí jedné výhry a jedné prohry, skončili na druhém místě a čeká je čtvrtfinále s výběrem Kanady. Vítězné Lugano si naopak díky výhře zajistilo přímou účast v semifinále.

Hráč Hradce Králové Tomáš Knotek a Dario Bürgler z Lugana

Hráč Hradce Králové Tomáš Knotek a Dario Bürgler z Lugana | Zdroj: ČTK

Diváci v Davosu se první branky dočkali ve 12. minutě, kdy přesilovou hru Lugana využil Grégory Hofmann.

Východočeši však dokázali okamžitě reagovat. Rudolf Červený našel před bránou soupeře osamoceného Jiřího Šimánka, a ten se z bezprostřední blízkosti nemýlil. Do kabin šli ale nakonec přece jen spokojeněji hráči Lugana poté, co v 19. minutě svou druhou trefu přidal Hofmann.

Zatímco v úvodní dvaceminutovce dokázal být východočeský Mountfield Luganu minimálně vyrovnaným soupeřem, ve druhé třetině dominoval švýcarský celek.

Kromě střelecké převahy se to potvrdilo i výsledkově, když Lugano přidalo další dvě branky a získalo třígólový náskok.

Přišly na poslední chvíli, zapadly výborně. Hradci pomáhají na Spengler cupu tři posily

Mountfield ale ani za stavu 1:4 nesložil zbraně. Na začátku třetí třetiny se při vlastním oslabení trefil Andris Džerinš a v 52. minutě na rozdíl jediného gólu snížil při přesilovce Černý. Útočníkovi Hradce Králové při vstřelení gólu pomohlo i zranění gólmana Manzata, který si při předchozím zákroku poranil třísla.

Ani kontaktní gól Východočechů ale ke zvratu nevedl, protože Lugano následně již neinkasovalo a dovedlo zápas do vítězného konce v poměru 4:3.

Díky výhře si švýcarský tým zajistil účast v semifinále, zatímco Hradec Králové čeká ve čtvrtek od 15.05 čtvrtfinálový souboj s týmem Kanady.

Mountfield Hradec Králové - HC Lugano 3:4 (1:2, 0:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 12. Šimánek (Červený, Džerinš), 44. Džerinš, 52. Červený - 12. Hofmann (Wilson), 19. Hofmann, 30. Fazzini (Lapierre), 31. Vesce (Klasen). Rozhodčí: Wehrli, Wiegand - Borga, Obwegeser (všichni Švýc.). Vyloučení: 6:7. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 6300 (vyprodáno).

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít