Hokejisté Hradce Králové vyhráli ve Varech po nájezdech a upevnili si 2. místo

Královéhradecký Mountfield si upevnil druhé místo v extraligové tabulce. Ve 29. kole dokázal vyhrát na ledě karlovarské Energie 2:1 po samostatných nájezdech. V základní hrací době se gólově prosadili domácí Vlach a hostující Mertl. Rozhodující trefu zaznamenal ve třetí sérii samostatných nájezdů kapitán Jiří Šimánek.

Útočník Jiří Šimánek rozhodl v nájezdech o vítězství v Karlových Varech

Útočník Jiří Šimánek rozhodl v nájezdech o vítězství v Karlových Varech | Zdroj: ČTK

Kuriózní situaci viděli hokejoví fanoušci v Karlových Varech. V prodloužení hráli hosté 4 proti 3 a dvěma domácím hráčům se zlomila hůl a de facto hráli přesilovku 4 na 1. „Určitě jsem nic podobného nezažil, jen škoda, že jsme toho nevyužili. Kluci už tam byli dlouho, myslím, že si ani těch dvou hráčů bez hokejky nevšimli a je to škoda,“ říkal po zápase Jiří Šimánek.

Třinečtí hokejisté ukončili sérii čtyř porážek a porazili Zlín 2:1. Za domácí Oceláře se trefili obránci Lukáš Galvas s Danielem Krejčím a na druhé straně se trefil devět minut před koncem Petr Leška.

00:00 / 00:00

V Karlových Varech viděli diváci v prodloužení netradiční situaci

Doma se dařilo i pražské Slavii, která porazila Pardubice 5:4 po samostatných nájezdech. Sešívaní tak potvrdili, že se jim proti Východočechům daří, když je porazili už popáté za sebou. O dvou bodech pro Slavii rozhodl v nájezdech Jaroslav Bednář, který se trefil i v normální hrací době.

Zajímavý zápas viděli diváci v Litvínově, kam přijel Liberec. Za prvních 6 minut nasbírali hosté 4 menší tresty, vzápětí dostal Petr Nedvěd 5 minut a trest ve hře. A protože byli hokejisté Litvínova v přesilových hrách úspěšní, bylo brzy jasno. V 9. minutě vedli domácí 4:0. Hosté nesložili zbraně, ale v divokém utkání nakonec Litvínov vyhrál 8:3 a 7 z 11 branek padlo v přesilovkách.Raritou je, že liberecký Bulík završil svůj hattrick ve dvojnásobném oslabení.

Ve dvou zbylých nedělních zápasech prohrálo Kladno na domácím ledě s Vítkovicemi 1:2 a brněnská Kometa si poradila s Chomutovem 4:2.

Výsledky:
HC Energie Karlovy Vary - Mountfield Hradec Králové 1:2 po sam. náj. (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 43. Roman Vlach (Micka, Kytnár) - 22. Mertl (Dej, L. Kvetoň), rozhodující nájezd Šimánek
Diváci: 2930

HC Slavia Praha - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 5:4 po sam. náj. (1:1, 2:0, 1:3 - 0:0)
Branky a nahrávky: 5. Valach (Kadlec, Žejdl), 35. Valach (Kadlec, P. Jelínek), 37. T. Doležal (Klhůfek, Valach), 56. Bednář (Holub), rozhodující nájezd Bednář - 7. T. Nosek (Radil, V. Kočí), 46. Kousal (Benák, T. Nosek), 52. Endál (T. Zohorna), 57. T. Nosek (Vašíček)
Diváci: 5130

HC Oceláři Třinec - PSG Zlín 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 27. Galvas (Peterek, D. Květoň), 35. Krejčí - 51. Leška (Balaštík)
Diváci: 3012

HC Verva Litvínov - Bílí Tygři Liberec 8:3 (4:1, 2:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 4. Jánský (Ručinský), 6. Hübl (Ručinský, Zeman), 8. Hübl (Hanzl, J. Černý), 9. Trávníček (Hanzl, Posmyk), 33. Zeman (Hübl, Stříteský), 39. Trávníček (Ručinský, Posmyk), 58. J. Černý (Zeman, Stříteský), 59. Hübl (Jánský) - 20. Bulík (Hunkes), 33. Bulík (Bartek, Hunkes), 58. Bulík
Diváci: 4455

HC Kometa Brno - Piráti Chomutov 4:2 (0:1, 1:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 32. Žižka (Čermák, Brendl), 47. Čermák, 48. V. Němec z tr. střílení, 59. Burian (H. Zohorna) - 9. Kubinčák, 50. Bomersback (Šagát, Krstev)
Diváci: 6608

Rytíři Kladno - HC Vítkovice Steel 1:2 (1:2, 0:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 2. Bajaruns (Hlaváč) - 3. Szturc (M. Hruška), 13. Huna (Svačina, Roman)