Hokejisté i napodruhé porazili v Rize Lotyšsko, tentokrát 3:1

Čeští hokejisté zvítězili na Euro Hockey Challenge Lotyšsko i podruhé - v Rize tentokrát zvítězili 3:1, přestože po první třetině o gól prohrávali. Ve včerejším duelu přitom porazil národní tým soupeře až po nájezdech.

Čeští hokejisté se radují z gólu proti Lotyšsku v přípravném duelu v Rize

Čeští hokejisté se radují z gólu proti Lotyšsku v přípravném duelu v Rize | Zdroj: ČTK

Stejně jako v pátečním duelu se Češi dostali do vedení 3:1, ale tentokrát ho udrželi. Do tempa se národní tým dostal velmi rychle, paradoxně ale inkasoval. "Hráli jsme to všechno po mantinelech, bylo tam málo střelby," komentoval to Lukáš Kašpar.

Ve druhé třetině se ale po brankách Petružálka a Kašpaříka a ve třetí Kašpara podařilo hokejistům obrátit vývoj utkání, které bylo nervóznější, než by se dalo od přípravného duelu čekat. "To byla ta jejich čtvrtá řada, mají kanadského kouče a ten jim asi říjkal, aby do nás chodili," hodnotil Lukáš Kašpar dvě menší bitky.

00:00 / 00:00

S Lukášem Kašparem mluvil přímo v Rize Petr Kadeřábek

Teď ale národní tým vedení uhájil a z Lotyšska veze dvě vítězství. "Můžeme být spokojení, ten první zápas byl horší, protože jsme měsíc nehráli, ale dnes už jsme se s pukem cítili mnohem lépe."

Lotyšsko - Česká republika 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 19. Cipulis (K. Redlihs, Širokovs) - 27. Petružálek (Kudělka), 30. Kašpařík (Vampola), 45. Kašpar (Novotný, Petružálek). Rozhodčí: Odinš, Borisovs - Trankalis, Balodis (všichni Lot.). Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. Diváci: 3318.

Martin Charvát, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít