Hokejisté jsou se zázemím spokojeni, v kabině panuje pohoda

Jsou místa, kam je novinářům na světovém šampionátu hokejistů přístup zpravidla přísně zakázán. Jedním z takových míst jsou například kabiny jednotlivých týmů. Přesto se do té české ještě před příchodem hráčů vypravil v doprovodu tiskového mluvčího reprezentace Zdeňka Zikmunda reportér Petr Kadeřábek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kabina českých hokejistů v hale Globen | Foto: Pavel Petr

Procházíme útrobami haly Globen a dostali jsme až za závěs, kde už je vidět nápis Czech Ice Hockey Team.

"Tady na chodbě jsou propirety pro úpravu výstroje, hokejek, sušáky na rukavice, tam mají rotopedy. A tady nalevo už suchá a mokrá šatna, naproti mají svoji kancelář trenéři," provádí nás tiskový mluvčí reprezentace Zdeněk Zikmund.

"Dobré ráno... Tak to jsou největší hvězdy českého mužstva," zdravíme po příchodu do šatny.

"No, ale jenom když je poloprázdná," směje se kustod a masér Zdeněk Šmíd, hlavní osobnost české kabiny, který už má za sebou spoustu šampionátů, a nás tak zajímá, zda je tento v něčem jiný.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportér Petr Kadeřábek navštívil kabinu českých hokejistů na mistrovství světa ve stockholmské hale Globen

"Kabina je oproti loňsku určitě lepší, dvě velké místnosti, nemůžeme si na nic stěžovat. Je tu i zázemí jako toalety a sprchy, trenéři mají svůj kamrlík," říká kustod.

"Je to prostornější, i když v kabině na švédských hokejových hrách jsme měli dvoje sprchy, tady jsou jednom jedny. Ale jsme rádi za to, co máme. Vždycky je to tu lepší s hráči, je s nimi sranda, pohoda, dá se s nimi popovídat. A nejlíp je tu samozřejmě s hráči po vyhraném zápase," usmívá se Zdeněk Šmíd.

"Jsem tu rád třeba támhle s Petrem, co teď dělá, že šije... Ale on je to celkem šikovný kluk, je z Brna!" dělá si Zdeněk Šmíd legraci ze svého kolegy Petra Ondráčka.

"No jo, někdo je tu na práci a někdo na vykládání, to je tak rozdělené," nedá se ale druhý z masérů a dál zašívá rukavici.

"To je ze Slavie, má už leccos za sebou, tak je potřeba to spravit, aby mu nelezly prsty. Je to asi chudý klub... A používám zrovna rybářský steh," neopouští legrace Petra Ondráčka.

Vydáváme se ještě do kabiny trenérů, kde je neskutečné vedro. Právě tady trenéři prohlíží videa, jsou tu vylepené statistiky, program mistrovství světa - a na stole hrníčky očíslované 1, 2, 3, zřejmě aby byla i při podávání kávy zachována hierarchie.

Petr Kadeřábek, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme