Hokejisté Karlových Varů prohráli na Spengler Cupu i potřetí

Tři zápasy, tři prohry, taková je bilance českého mistra na Spenglerově poháru ve Švýcarsku. Západočeši přitom ještě minutu před koncem nad německým Mannheimen vedli, nakonec ale podlehli 1:2 po samostatných nájezdech.

Karlovarská radost po prvním gólu

Karlovarská radost po prvním gólu | Zdroj: ČTK

Karlovy Vary na úvod zápasu ubránily přesilovku soupeře a ve 13. minutě samy udeřily. Po Kristkově asistenci se trefila posila ze slovenské Skalice zkušený Žigmund Pálffy.

Další branku mohla Energie přidat za pět minut, český brankář Mannheimu Lukáš Lang ale Kumstátovu dorážku nejprve srazil na tyč a kotouč poskakující po brankové čáře pak přikryl lapačkou. O tom, že puk nepřešel do branky rozhodli až sudí u videa.

Ve 24. minutě pomohla tyč také karlovarskému brankáři Mensatorovi, když střílel Spylo. Další šance Energie nevyužili Skuhravý s Košťálem, ve 39. minutě pak po faulu na unikajícího Deje neproměnil trestné střílení Pálffy.

Ten byl blízko své druhé brance i ve 46. minutě, kdy se puk po závaru opět pohyboval na brankové čáře. Brankoví rozhodčí ale gól ani tentokrát neviděli. Výčet karlovarských šancí pak zakončil o pět minut později Pech, který trefil tyč.
Podle hesla nedáš - dostaneš se tak brankové světlo rozsvítilo na druhé straně. 28 vteřin před koncem třetí třetiny vyrovnal při power play Scalzo.

V prodloužení branka nepadla, a tak stejně jako v úvodním duelu s Kanadou rozhodovaly samostatné nájezdy. A v nich karlovarští opět neuspěli. Lukáše Langa překonal pouze Němec, který proměnil jen první ze svých celkem tří pokusů. Za Mannheim se trefili v první sérii King a v poslední Papineau.

V posledním zápase narazí Karlovy Vary na Minsk.

Energie Karlovy Vary - Adler Mannheim 1:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)

Branky a nahrávky:
13. Pálffy (Kristek, Melenovský) - 60. Scalzo (King), rozhodující sam. nájezd Papineau. Rozhodčí: Kurmann, Stalder - Fluri, Kohler (všichni Švýc.). Vyloučení: 6:9. Využití: 1:0. Diváci: 6570.