Hokejisté Kladna a Vítkovic postoupili do čtvrtfinále play-off

Rozhodujícími pátými zápasy pokračovalo předkolo play-off. Hokejisté Kladna porazili Pardubice 1:0 a v neděli nastoupí k prvnímu čtvrtfinálovému duelu na ledě Slavie. Hráči Vítkovic se po rekordně dlouhém utkání radovali z vítězství 3:2 ve třetím prodloužení. Rozhodující branka padla ve 114. minutě.

Závar před vítkovickou brankou v 5. zápase série v Českých Budějovicích

Závar před vítkovickou brankou v 5. zápase série v Českých Budějovicích | Zdroj: ČTK

Na ledě Kladna se od začátku hrál opatrný hokej a na obou týmech bylo vidět, že nechtějí především inkasovat. Vytíženějším gólmanem byl v první třetině domácí Chábera, kterého pardubičtí hokejisté prověřili celkem šestnáctkrát. Do šaten se po první třetině šlo za bezbrankového stavu.

První gól padl k radosti domácích fanoušků ve 32. minutě do sítě Východočechů. Patera při přesilovce přihrál Jassovi a ten se z první trefil mezi betony brankáře Slafického. Neuběhlo ani půl minuty a mohlo být vyrovnáno. Buchteleho ale skvěle vychytal Chábera.

Velkou šanci měl v závěrečné třetině na své hokejce pardubický Brendl, který jel v 53. minutě sám na Cháberu, ale kladenský gólman opět svůj tým podržel. Středočeši i přes závěrečný tlak hostů nejtěsnější vedení 1:0 udrželi a postoupili do čtvrtfinále play-off. Pardubice loňský titul neobhájí.

Na jihu Čech se rozhodlo ve 114. minutě

V Českých Budějovicích se diváci dočkali branky už 6. minutě, když poslal domácí Švihálek, s přispěním Šindeláře, puk do sítě hostů. Vítkovičtí hráči se ale radovali o necelých pět minut později, když se prosadil Strapáč.

Druhá část měla velmi podobný průběh jako ta první. Ve 29. minutě se do vedení opět dostali České Budějovice zásluhou Švihálka a hosté po několika minutách srovnali na 2:2 Káňou.

V závěrečné třetině branka nepadla a na řadě bylo prodloužení. Ani v prvním, ani ve druhém prodloužení branka nepadla. Mnohem aktivnějším týmem byli domácí, ale Vítkovice držel brankář Šindělář.

Pak přišla 114. minuta, domácí chybovali při střídání a vítkovický Húževka prostřelil Kováře v brance Jihočechů a poslal Severomoravany do čtvrtfinále.

Předkolo play off hokejové extraligy - 5. zápasy:

Rytíři Kladno - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Branka a nahrávky: 32. Jass (Patera, David Růžička)
Rozhodčí: Hribik, Polák - Bádal, Pouzar
Vyloučení: 7:10, navíc Brendl (Pardubice) 10 min, využití: 1:0
Diváci: 6108
Konečný stav série: 3:2
Kladno: Chábera - L. Procházka, David Růžička, P. Hořava, Kužel, Doudera, Černošek - Eberle, Lukáč, M. Látal - Jass, Patera, Melka - Valský, Dragoun, Kuchler - Rudovský, Dalecký, Kuchejda. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký
Pardubice: Salfický - Benák, V. Kočí, Gawryletz, Mocek, Píša, Vašíček, M. Drtina, Ďaloga - Bartek, Cetkovský, Somík - Brendl, T. Zohorna, Rolinek - Radil, Kousal, Buchtele - Tybor, Semorád, Starý. Trenéři: Říha, D. Pospíšil a Landsman

HC Mountfield České Budějovice - HC Vítkovice Steel 2:3 v třetím prodl. (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 6. Švihálek (Červený, Škoda), 29. Švihálek (Červený) - 12. Strapáč (R. Stehlík, R. Hruška), 32. J. Káňa (Roman, Svačina), 114. Húževka
Rozhodčí: Šindler, Hodek - Lederer, Gebauer
Vyloučení: 5:9, využití: 0:1