Hokejisté Kladna opět nebodovali, sérii porážek naopak přerušila Plzeň

Hokejisté Kladna prohráli i třetí ze série zápasů na hříštích soupeřů. Ve 30. kole podlehli v pražských Holešovicích domácí Spartě 3:6. Po dvou porážkách se naopak dočkala vítězství vedoucí Plzeň, která vyhrála v Karlových Varech 2:1.

Sparťanský gólman Neuvirth zasahuje před kladenským Kuchlerem

Sparťanský gólman Neuvirth zasahuje před kladenským Kuchlerem | Zdroj: ČTK

HC Sparta Praha - Rytíři Kladno 6:3 (2:0, 2:2, 2:1)

Sparta dokázala využít v první třetině mdlého výkonu Rytířů k dvoubrankovému náskoku. Ten sice hosté dvěma přesilovkovými trefami do poloviny utkání vymazali, jenže dál kupili chyby v obraně.

A pražský tým je trestal. Znovu odskočil soupeři na rozdíl dvou gólů a vedení udržel až do konce zápasu. Sparta tak porazila Kladno v základní hrací době po téměř dvou letech.

Branky a nahrávky: 1. J. Hlinka (P. Ton), 12. Hovorka (Sekáč, Philipp), 32. Bahenský (Krstev, Jánský), 33. P. Ton (Pacovský, Milam), 58. Hovorka (Broš, Sičák), 60. Broš (P. Ton, Neuvirth) - 21. Jágr (Hlaváč, Patera), 29. Hlaváč (Jágr, Plekanec), 53. Patera (D. Růžička, Hlaváč). Rozhodčí: Souček, R. Svoboda - Horinek, J. Svoboda. Vyloučení: 4:8, navíc Pilař (Sparta) 10 min. Využití: 2:2. Diváci: 10.247.

HC Energie Karlovy Vary - HC Škoda Plzeň 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)

Brankář Tomáš Závorka byl dlouho masivní závorou, kterou plzeňští střelci nedokázali zvednout a Karlovy Vary díky němu ještě osm minut před koncem vedly. Ve 14. minutě totiž využily dvojnásobnou početní výhodu, kdy se po chytré Pechově přihrávce trefil Bicek.

Jenže potom si domácí dovolili velký luxus, další tři přesilovky 5 na 3 promarnili a Plzeň je za to na konci utkání v rozmezí tří minut ztrestala. Roli hrdiny zápasu na sebe vzal Gulaš, který góly v 53. a 56. minutě zařídil plzeňské vítězství.

Branka a nahrávky: 14. Bicek (Pech, D. Nosek) - 53. Gulaš (Martin Straka, Kovář), 56. Gulaš (Jan Kovář, Martin Straka). Rozhodčí: Hribik, Hradil - Štofa, Beneš. Vyloučení: 9:8. Využití: 1:1. Diváci: 4773.

HC Slavia Praha - HC Kometa Brno 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

Prvních deset minut utkání bylo hodně vlažných, pak se ale začalo pořádně hrát. Jako první se skórovala Kometa, když se v čase 16:39 trefil Jan Švrček. Chvíli před polovinou utkání vyrovnal po výstavní akci při přesilovce Jaroslav Bednář, to ale od Slavie vše.

Zato Kometě se podařilo překonat gólmana Dominika Furcha ještě dvakrát. Brno tak vyhrálo v Praze 3:1 a udrželo si druhé místo.

Branky a nahrávky: 27. Bednář (Hertl) - 17. Švrček (Čermák, Žižka), 39. J. Hruška (V. Němec, Falter), 53. Erat (Koreis). Rozhodčí: Fraňo, Hodek - Pouzar, Jirka. Vyloučení: 4:6, navíc Kadlec (Slavia) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 7675.

Bílí Tygři Liberec - Piráti Chomutov 1:2 po SN (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)

Hosté šli do vedení těsně před koncem první třetiny, kdy se v přesilovce trefil zblízka Luňák. Podobně se ale dařilo v polovině druhé části hry i domácím. Hned dvojnásobnou početní výhodu využil liberecký kapitán Nedvěd, který si tak dal dárek k 41. narozeninám.

Slavit výhru svého týmu ale nemohl. Chomutovští sice pálili jednu šanci za druhou, v samostatných nájezdech se ale Frolík nemýlil, a tak dva body získali hosté.

Branky a nahrávky: 29. Nedvěd (Víšek, Pospíšil) - 19. Lušňák (Hřebejk, Pulpán), rozhodující nájezd Michael Frolík. Rozhodčí: Turčan, Kalivoda - Bejček, Charvát. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. Diváci: 3923.

PSG Zlín - HC Verva Litvínov 5:1 (2:1, 2:0, 1:0)

Hosté drželi gólově s domácími krok jen v úvodní třetině. Zlín poslal do vedení při přesilovce už ve 2. minutě Honejsek, na jeho gól ale ještě odpověděl po individuální akci Černý.

Jenže nerozhodný stav vydržel jen krátce a po Köhlerově trefě to bylo 2:1. Honejsek pak dvěma brankami zkompletoval hattrick a vítězství domácích potvrdil v poslední minutě Balaštík.

Branky a nahrávky: 2. Honejsek (Tesařík, Čajánek), 16. Köhler (Leška), 27. Honejsek (Veselý, Čajánek), 29. Honejsek (Veselý, Horák), 60. Balaštík (Okál, Leška) - 14. J. Černý (R. Pšurný, Kousalík). Rozhodčí: A. Jeřábek, R. Polák - Bláha, Kostka. Vyloučení: 8:12. Využití: 2:0. Diváci: 3586.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Mountfield České Budějovice 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)

Hostům se v posledních zápasech daří a pohodu potvrdili v Pardubicích už ve 3. minutě, když překonal Růžičku Prospal. Domácím pomohlo ve 26. minutě k vyrovnání vyloučení Kotalíka a přesilovková trefa Kousala.

Jenže Budějovice si páté vítězství v řadě uniknout nenechaly. Langhammer nejprve skóroval po zaváhání obránce Kindla a na konci druhé třetiny využil i početní výhodu Mountfieldu.

Branky a nahrávky: 26. Kousal (Somík, V. Kočí) - 3. Prospal (Hanzal, Michálek), 29. Langhammer (L. Kohn), 40. Langhammer (Toman, Ptáček). Rozhodčí: Homola, Wagner - Kis, Rozlílek. Vyloučení: 9:9, navíc Starý - Prospal oba 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 8492.

HC Vítkovice Steel - HC Oceláři Třinec 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Prestižní ocelářské derby určitě potěšilo oko každého hokejového fajnšmekra. Hosté šli v 11. minutě do vedení po Varaďově přesilovkové trefě. Domácí ale stihli ještě do první sirény vyrovnat, když skóroval Klimek.

Rozhodnutí přinesl úvod a závěr druhé třetiny. Huna nejprve otočil skóre a poslal domácí do jednobrankového náskoku, které navýšil na konci prostřední části Strapáč. Svou druhou branku v utkání pak stanovil konečný stav na 4:1 pro Vítkovice Klimek.

Branky a nahrávky: 16. Klimek (Burger, Barinka), 22. Huna (Svačina), 40. Strapáč (Svačina), 49. Klimek (Burger) - 11. Varaďa (M. Růžička, Galvas). Rozhodčí: Mullner, Kubuš (oba SR) - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. Diváci: 4606.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít