Hokejisté Kladna podruhé v řadě nebodovali, prohrála i vedoucí Plzeň a druhé Brno

Tomáš Plekanec s Jaromírem Jágrem opět gólově táhli hokejové Kladno, Rytíři ovšem zůstali podruhé za sebou bez bodů. Ve 29. kole Tipsport extraligy totiž prohráli ve Vítkovicích 3:4. Nedařilo se ani dalším týmům ze špice tabulky. Vedoucí Plzeň podlehla Pardubicím 1:3 a Kometa Brno prohrála v Třinci 2:5.

Jaromír Jágr v dresu Kladna

Jaromír Jágr v dresu Kladna | Foto: Miroslav Bureš | Zdroj: Český rozhlas

HC Vítkovice Steel - Rytíři Kladno 4:3 (0:0, 2:2, 2:1)

Zápas ve vyprodané ostravské hale získal na dramatičnosti až od druhé třetiny, kdy se začalo měnit skóre. Nejprve vyslal Jágr do úniku Plekance, který udělal kličku i gólmanovi Šindelářovi a bylo to 1:0 pro hosty. Domácí vyrovnali po "skryté" ráně Barinky od modré, jenže nerozhodný výsledek zůstal na tabuli jenom chvíli.

Vítkovický Bartánus při snaze vyhodit puk z rohu kluziště trefil vlastního brankáře a k překvapení všech z toho byl vedoucí gól Kladna. Jakou autora ale označili rozhodčí atakujícího Plekance. Jenže ani podruhé hosté jednobrankový náskok neudrželi, když se trefil na konci druhé třetiny Strapáč.

Na začátku poslední dvacetiminutovky Vítkovice skóre po Hunově gólu otočily, tentokrát to ale bylo Kladno, které smazalo náskok soupeře. Přesilovku 5 na 3 totiž využil Jágr. Jenž Rytíři nakonec odjeli z Ostravy bez bodů. O výhře domácího týmu rozhodl svým druhým gólem v utkání Strapáč.

Branky a nahrávky: 33. Barinka (Burger), 39. Strapáč (Kuba), 43. Huna (Svačina, R. Polák), 49. Strapáč (Burger, R. Polák) - 27. Plekanec (Jágr, Patera), 36. Plekanec, 46. Jágr (Plekanec). Rozhodčí: Souček, Turčan - Bryška, Čech. Vyloučení: 4:8. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 10.109 (vyprodáno).

HC Škoda Plzeň - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)

Hosté se přesvědčili, jak důležitá je trpělivost. V první třetině se ubránili plzeňskému tlaku a po přestávce sami udeřili, když Hemského přihrávku proměnil v úvodní trefu Nosek. Domácí po inkasované brance zvýšili aktivitu, gólu se ale zásluhou Kašpaříka dočkali až v závěru druhého dějství.

Jenže vedoucí tým extraligy nakonec nebodoval. Ve 46. minutě se nadvakrát prosadil Krejčí a pardubické vítězství podpořené výborným výkonem gólmana Růžičky potvrdil ve dvojnásobné přesilovce Bartek.

Branky a nahrávky: 38. Kašpařík (Jan Kovář, Mazanec) - 22. T. Nosek (Hemský), 46. Krejčí (Hemský), 60. Bartek (Hemský, Krejčí). Rozhodčí: Šindler, Trombík - Lederer, Gebauer. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. Diváci: 4964.

HC Oceláři Třinec - HC Kometa Brno 5:2 (0:1, 2:0, 3:1)

Brno sice vstřelilo zásluhou Malce v 11. minutě úvodní gól a své těsně vedení drželo až do poloviny zápasu, jenže Třinec v prostřední části hry přidal a góly Květoně s Peterkem skóre otočil.

V poslední třetině pak o sobě dal vědět nejproduktivnější hráč extraligy Martin Růžička. Trefil se hned třikrát, když se jednou prosadil i ve dvojnásobném třineckém oslabení. Kometa se dočkala pouze přesného zásahu Divíška.

Branky a nahrávky: 29. D. Květoň (Peterek), 34. Peterek (Adamský, M. Růžička), 45. M. Růžička (Roth, D. Květoň), 53. M. Růžička, 60. M. Růžička (Galvas, Bonk) - 11. Malec (J. Hruška, Divíšek), 54. Divíšek (J. Svoboda). Rozhodčí: Šír, Hribik - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 9:9, navíc Valábik (Brno) 10 min. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 3279.

PSG Zlín - HC Energie Karlovy Vary 4:1 (2:1, 0:0, 2:0)

Hosté se sice ve Zlíně prosadili už ve 4. minutě, to ale bylo z jejich strany vše. Domácí ještě do konce úvodní třetiny skóre otočili a definitivně o svém vítězství rozhodli v poslední dvacetiminutovce. Dvěma brankami se na zisku tří bodů podílel Ondřej Veselý.

Branky a nahrávky: 11. Balaštík (Leška), 16. Veselý (Tesařík, Čajánek), 50. Veselý (Čajánek, Honejsek), 55. Zámorský (Urbanec, Leška) - 4. Zaťovič (D. Nosek, Pech). Rozhodčí: Husička, Hradil - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:7, navíc D. Nosek (Karlovy Vary) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 3505.

Piráti Chomutov - HC Sparta Praha 1:5 (1:1, 0:1, 0:3)

Střetnutí dvou týmu ze spodku tabulky rozhodla až poslední třetina. Sparta před ní vedla 2:1 a postupně dokázala - na rozdíl od domácích - přidávat další góly. V tabulce tak má na předposlední Piráty náskok čtyř bodů a navíc odehrála o jedno utkání méně.

Branky a nahrávky: 11. Zálešák (Michael Frolík, D. Hruška) - 9. Přibyl (Gřegořek, Milam), 36. J. Hlinka (Ton, Philipp), 51. Broš (Sekáč), 52. Tenkrát (Forman, Bahenský), 60. Sičák (Krstev, J. Hlinka). Rozhodčí: Homola, Wagner - Hejl, Rozlílek. Vyloučení: 7:7, navíc Zálešák (Chomutov) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:2. Diváci: 3079.

HC Mountfield České Budějovice - Bílí Tygři Liberec 2:1 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)

Hosté jsou v tabulce na posledním místě a ani domácím se zatím v sezóně nedaří podle představ. Možná i tato skutečnost se projevila na skóre po 60 minutách, které bylo pouze 1:1. Liberec dostal do vedení Nedvěd, za Mountfield skóroval Dej. O výhřeČeských Budějovic pak rozhodl v prodloužení Hanzal.

Branky a nahrávky: 51. Dej (L. Kohn), 63. Hanzal (M. Michálek, Ference) - 27. P. Nedvěd (Bárta, Bulíř). Rozhodčí: Pešina, Minář - Jindra, Skopal. Vyloučení: 14:15, navíc Hanzal - Jánošík oba 10 min., J. Vlach 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 4127.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít