Hokejisté Kladna poprvé prohráli a ztratili první místo

Hokejisté Kladna přišli v Tipsport extralize o neporazitelnost a první místo. V 5. kole prohráli ve Vítkovicích 1:3 a v čele soutěže je vystřídal právě jejich soupeř. V dalších zápasech Zlín porazil Pardubice 2:1, Kometa Brno zdolala Spartu 4:3 po samostatných nájezdech, České Budějovice vyhrály nad Plzní 4:2, Karlovy Vary podlehly Liberci 1:3 a Mladá Boleslav Třinci 2:7.

První prohře hokejového Kladna v nové extraligové sezóně nezabránil ve Vítkovicích ani gólman Lukáš Cikánek | Zdroj: ČTK

HC Vítkovice Steel - Rytíři Kladno 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Domácí po celý zápas diktovali tempo hry, jenomže hosté byli velice nepříjemným kousavým soupeřem. Po trefách Szturce a Juraje Sýkory vedly Vítkovice už 2:0, kladenský Hovorka ale dokázal vrátit svůj tým do hry. O třech bodech pro domácí tak rozhodl definitivně až trefou do prázdné branky půl minuty před koncem Viktor Ujčík.

Branky a nahrávky: 17. Szturc (Burger), 25. J. Sýkora (Štefanka), 60. Ujčík (Malík, Málek) - 33. Hovorka (Dragoun, Kalla). Rozhodčí: Hradil, Trombík - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:2. Bez využití. Diváci: 5498

PSG Zlín - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)

Po bezbrankové úvodní třetině udeřili na začátku druhé Východočeši, když se trefil důrazný Somík. Berani pak promarnili několik dobrých příležitostí k vyrovnání a dočkali se až v úvodu třetí části, kdy Růžičku zaskočil Důras. Domácí hokejisté dokonali obrat pět minut před koncem. Vítězný gól vstřelil Holík.

Branky a nahrávky: 42. Důras (Čajánek), 55. Holík (T. Sýkora, F. Čech) - 22. Somík (Bartek, Elkins). Rozhodčí: Blecha, Hribik - Bryška, Novák. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 4916

HC Mountfield České Budějovice - HC Plzeň 1929 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)

Domácí se dostali zásluhou Vráblíka do vedení už v 6. minutě, ve druhé třetině navíc přidal další gól Jihočechů Kašpařík. Před koncem prostřední dvacetiminutovky ale snížil na 1:2 Jeřábek. O vítězství Budějovic nakonec rozhodl v posledním dějství Šimánek. Na jeho první gól sice ještě našel odpověď Duda, další branka domácího útočníka však zajistila, že dramatický závěr na jihu Čech nebyl.

Branky a nahrávky: 6. Vráblík (Podlešák, Mikeska), 29. Kašpařík (Kranjc, Gulaš), 45. Šimánek (Kašpařík), 51. Šimánek (L. Květoň, Novák) - 38. J. Jeřábek (Duda, Dvořák), 47. Duda (Dresler). Rozhodčí: Jeřábek, Kalivoda - Bláha, Kostka. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Diváci: 4811

HC Energie Karlovy Vary - Bílí Tygři Liberec 1:3 (0:2, 0:0, 1:1)

Domácí v úvodní třetině zaplatili za chyby v obraně dvěma inkasovanými góly. Potom sice zvýšili tempo, dlouho se ale nedokázali prosadit proti důrazně hrajícímu soupeři s výborně chytajícím brankářem Pincem. Když v 51. minutě přeci jen oživili naději na body, netrvalo dlouho a Nedvěd pojistil vítězství Bílých Tygrů.

Branky a nahrávky: 50. Gřegořek (Dej, Skladaný) - 9. T. Urban z trestného střílení, 13. Bulíř (Trončinský), 53. P. Nedvěd. Rozhodčí: Hrubý, Pešina - Horinek, Rozlílek. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. Diváci: 2496

BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec 2:7 (0:1, 2:0, 0:6)

Boleslavští hokejisté šli sice v závěru druhé třetiny do vedení 2:1, totálně však propadli v poslední dvacetiminutovce, kterou prohráli 0:6. Pykali především za tragicky sehrané přesilovky, nevyužili dokonce ani dvojnásobnou převahu trvající dvě minuty. Naopak Třinečtí si s chutí zastříleli, závěr zápasu proměnili v exhibici a v novém extraligovém ročníku se dočkali zasloužené první výhry.

Branky a nahrávky: 21. Rýgl (Mikulík), 40. Hrdel (Vrbata) - 9. Bonk (D. Květoň, Hrabal), 45. Polanský (Zíb, Bonk), 50. Adamský (Zíb), 56. Marosz (D. Květoň), 57. Polanský (Hrabal), 59. D. Květoň (Zíb), 59. Peterek. Rozhodčí: Lacina, Souček - Charvát, Svoboda. Vyloučení: 10:10, navíc Žabka (Mladá Boleslav) 10 min. Využití: 1:3. V oslabení: 0:2. Diváci: 3350

HC Kometa Brno - HC Sparta Praha 4:3 po SN (1:2, 1:1, 1:0 - 0:0)

Sparta začala utkání svižně a s podporou dvou přesilovek vedla zásluhou Pacovského a Tomáše Rachůnka 2:0. Kometa odpověděla brankou Jaroslava Svobody, pražský tým ale znovu odskočil soupeři o dvě branky, když se trefil Přibyl. Brňané posléze dokázali dvěma trefami Hubáčka a Čermáka vyrovnat. Po dramatickém závěru rozhodl až v samostatných nájezdech domácí Tomáš Pospíšil.

Branky a nahrávky: 13. Jaroslav Svoboda (Dlouhý), 29. Hubáček (Pospíšil), 43. L. Čermák (Kempný), rozhodující sam. nájezd Pospíšil - 4. Pacovský (Broš, I. Rachůnek), 8. T. Rachůnek (Bližňák, Pacovský), 23. Přibyl (T. Rachůnek, Krstev). Rozhodčí: Minář, Husička - Čech, Dřínovský. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:1. Diváci: 7200 (vyprodáno).

Aleš Procházka, Metoděj Novák, Pavel Petr, Pavel Kroneisl, Robert Štach, Mirko Vasić, Pavel Špaček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít