Hokejisté Kladna poprvé v sezoně porazili Brno

Hokejisté Kladna se dočkali prvního vítězství nad Kometou Brno v této sezoně Tipsport extraligy. Ve 41. kole vyhráli díky gólům Kameše a Růžičky 2:1. Rytíři díky výhře poskočili v tabulce na 4. místo.

Brankář Kladna Jan Chábera

Brankář Kladna Jan Chábera | Zdroj: ČTK

Domácí začali utkání o dost lépe. Jejich soupeř jim vstup do první třetiny ulehčil svou pasivitou a nepřesnostmi. Domácího gólmana Cháberu prověřili Jihomoravané poprvé až v 11. té minutě, kdy pálil Jakub Svoboda.

Skore otevřel ve 23. minutě Vladimír Kameš, ke kterému se puk odrazil při míchanici před gólmanem hostů Trvajem. Neuplynuly ani čtyři minuty a domácí se z gólu radovali podruhé. Valský posunul na modrou Davidu Růžičkovi a ten od modré čáry propálil všechno, co mu stálo v cestě.

Ve 29. minutě vstřelilo jedinou branku Brno, když jeho hráči potrestali Kladno za nedisciplinovanost. Nebyli dostatečně důrazní před vlastní brankou, čehož využil přesně střílející Jan Hruška.

41. kolo hokejové extraligy:

Rytíři Kladno - HC Kometa Brno 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 23. Kameš (Lukáč), 27. David Růžička (Valský, Kuchler) - 29. J. Hruška (H. Zohorna, Čermák). Rozhodčí: Minář, Kalivoda - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Diváci: 2454.

Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít