Hokejisté Kladna přišli o prosincovou domácí neporazitelnost a Plekance

Hokejistům Kladna se kolem Vánoc vůbec nedařilo. Před Štědrým dnem nejprve prohráli Rytíři v Českých Budějovicích 1:5 a včera doma s Třincem 1:4.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Plekanec (vlevo), Jaromír Jágr a Jiří Tlustý se radují ze čtvrtého gólu, kterým si Rytíři pojistili vítězství na Spartě | Foto: ČTK

„Takhle to prostě nejde, na jeden gól se nedá vyhrát. Musíme všichni začít u sebe, já měl dneska strašně moc šancí, musím to proměňovat, jako útočníci musíme dávat góly i pomáhat obráncům. Dostat čtyři góly je docela dost, musíme začít táhnout za jeden provaz. Neklape nám obrana ani útok, musíme se stmelit a bojovat jako tým,“ burcuje sebe i spoluhráče rezolutně útočník Jiří Tlustý.

Proti Třinci se vrátil do sestavy Kladna po pěti týdnech, ve kterých léčil poraněné zápěstí. Jenže ani jeho přítomnost Rytířům k nápravě nepomohla a zřejmě bude ještě hůře.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hokejisté Kladna řeší problémy s rozsáhlou marodkou, nově se zranil Tomáš Plekanec

Jen co se totiž jeden útočník uzdravil, už putoval na marodku další. Tentokrát se zranil Tomáš Plekanec, který ještě během utkání odcestoval s bolestivě naraženým bokem na vyšetření do motolské nemocnice.

„Takový je hokejový život, stává se, že se někdo zraní. Je škoda, že to byl zrovna Tomáš, protože to je nenahraditelný hráč, jeden z nejlepších českých hokejistů. Opravdu ho nejde nahradit, ale zase někdo další dostane příležitost – máme mladý tým a talentované hráče, kteří můžou naskočit. Tomáš odchází zhruba se třiceti minutami ice timu, to se bude muset rozložit mezi víc hráčů, a ti zase musí ukázat, co v nich je.“

Ukázat se budou muset hlavně centři. Po zranění Tomáše Plekance totiž chybí Kladnu už čtvrtý střední útočník. Na marodce už před zápasem s Třincem byli Patera, Dragoun a Melka. Jen těžko se některý z nich dá do pořádku už do nedělního kola, a tak bude velmi zajímavé sledovat, jak netradiční situaci kladenské vedení vyřeší.

Petr Kadeřábek, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme