Hokejisté Liberce dokonali obrat s Plzní v prodloužení

Ve 26. kole hokejové Tipsport extraligy dokázal Liberec i bez zraněného kapitána Nedvěda otočit nepříznivě se vyvíjející utkání s Plzní na 2:1 a v tabulce mu patří druhá příčka o bod za pražskou Spartou. Devět sekund před koncem prodloužení rozhodl o dvanáctém domácím vítězství Bílých Tygrů v řadě Trončinský.

Hokejisté Liberce se radují z vítězství | Foto: ČTK

Poprvé v sezoně se domácí museli obejít bez svého kapitána Petra Nedvěda, kterého v prvním útoku nahradil mladík Bulíř. První branka utkání padla v liberecké Tipsport areně po polovině základní hrací doby, když se proti svému bývalému týmu trefil v přesilovce Václav Pletka.

Další branku už ale za svá záda Pinc nepustil, Bílým tygrům se však stále nedařilo nalézt recept na gólmana Svobodu. Navíc Indiáni neustále nebezpečně Liberci zatápěli, ale sedm minut před třetí sirénou dorazil střelu Bartoviče debutant v první formaci Bulíř. Pak už se především bránilo a tak duel dospěl do prodloužení.

V tom nejdříve zahrozil Vlasák, ale zamířil těsně vedle. Stejně si počínal na druhé straně i Kudrna, který poslal Trončinského střelu do ochranné sítě. Když už to vypadalo, že dojde na nájezdy, vzal si puk Trončinský a devět vteřin před koncem přisoudil dva body Liberci.

Bílí Tygři Liberec - HC Plzeň 1929 2:1 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 53. Bulíř (Bartovič), 65. Trončinský (Bulíř, Bartovič) - 31. Pletka (Duda, Kovář). Rozhodčí: Turčan, Smitka - Rozlílek, Horinek. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:1. Diváci: 4478

Liberec: Pinc - Výtisk, Čakajík, Holub, Trončinský, Derner, Štich, Ulrych, Pavlů - Kudrna, Bulíř, Bartovič - Bárta, Vak, Vantuch - L. Krejčík, Špaček, Bortňák - Kopic, P. Urban, Jonák. Trenéři: Kalous a Pešán
Plzeň: A. Svoboda - Marušák, Dresler, Dan Růžička, St. Pierre, Boháč, Kindrade, J. Jeřábek - Kratěna, Martin Straka, Vlasák - Duda, Jan Kovář, Pletka - Dvořák, Pitule, Johnson - Stránský, M. Heřman, Mrňa. Trenéři: M. Jelínek, Razým a Michal Straka

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít