Hokejisté Liberce otočili duel s Pardubicemi a vyhráli 3:2

Čtyřicáté deváté kolo hokejové extraligy přineslo libereckým Bílým Tygrům další tři body za výhru. Tentokrát na domácím ledě porazili celek Pardubic, když ve třetí třetině otočili utkání ze stavu 0:2 na konečných 3:2. Tři kola před koncem základní části tak mají Severočeši stále teoretickou naději na postup do předkola play-off.

Liberecký útočník Tomáš Bulík se raduje z gólu

Liberecký útočník Tomáš Bulík se raduje z gólu | Zdroj: ČTK

Úvod rozhodně vyšel lépe hostům, kteří do utkání doslova vlétli. Na vstřelení prvního gólu jim stačilo pouhých jedenadvacet vteřin. Trefil se Cetkovský. Ve druhé třetině poslal Buchtele Pardubice už do dvoubrankového vedení. V závěrečné dvacetiminutovce ale přišly tři branky Severočechů. Skórovali Pospíšil, Kudrna a Bulík.

„Byl to těžký zápas. Je vidět, že chceme. Kluci sbírali dorážky, bylo tam víc střel na nás, ale takových, které se daly chytat,“ popisuje liberecký gólman Schwarz, který ve hře Liberce vidí velkou změnu.

00:00 / 00:00

Hokejisté Liberce otočili v poslední třetině duel s Pardubicemi

„Je fakt, že dáváme docela dost gólů, což je pro mě výhoda. Když mi tam něco spadne, kluci něco dají, což je skvělé. To nasazení je teď parádní a myslím, že když budeme takhle hrát, tak ty body budeme sbírat.“

Tři kola před koncem základní části už nemá Liberec co ztratit a může jen překvapit. Východočeši naopak stále balancují na hraně postupu do předkola play-off. Jenže prohra v Liberci je už jejich třetí v řadě.

„Každý hráč ví, že musí střílet a tlačit se do branky, ale přijde zápas a puk do branky nedostáváme. Je to v hlavách. To co trénujeme, nedostáváme do zápasu,“ kroutil hlavou pardubický útočník Rolinek.

Šárka Sudová, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít