Hokejisté Liberce se ujali vedení 2:1 v semifinále play off proti Pardubicím

Bílí Tygři Liberec zdolali ve třetím semifinálovém utkání play off hokejové Tipsport extraligy Pardubice a v sérii vedou 2:1 na zápasy. Na svůj led Severočeši zavítali za nerozhodného stavu, ale první domácí duel s Pardubicemi zvládli především díky dvěma gólům z konce první třetiny, nakonec zvítězili jen 2:1.

Bílí Tygři Liberec se radují z postupu

Bílí Tygři Liberec se radují z postupu | Zdroj: ČTK

Do zápasu vlétli lépe hostující hráči Pardubic, ale pozorného Pince překonat nedokázali, a tak ve 14. minutě inkasovali z hole Víška, i když jeho branku rozhodčí ještě dlouho zkoumali přes videorozhodčího, ale nakonec ji uznali.

V následné přesilovce zvyšoval na 2:0 Kudrna, který si vzal za pardubickou bránou puk a ten pak procpal přes překvapeného Růžičku u tyčky do sítě.Početní výhodu před koncem první třetiny ještě hosté využít nedokázali, ale po návratu z kabin dostali další příležitost, kterou už si mezi prsty utéct nenechali.

Ani ne po minutě totiž snížil z prostoru před bránou Cetkovský. Pak se na ledě začalo zase jiskřit jako v předchozích duelech, ale branku už nikdo vstřelit nedokázal a tak zápas skončil 2:1. Stejným poměrem se i Bílí Tygři ujali vedení v sérii, která pokračuje zítra opět v liberecké Tipsport Areně.

HC Bílí Tygři Liberec – HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
Branky: 14. Víšek,17. Kudrna - 21. Cetkovský

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít