Hokejisté Liberce si věří, chtějí uspět i s vedoucími Vítkovicemi

Ani nejvousatější hokejový pamětník by si jistě nedokázal vybavit událost podobnou té, které jsme byli svědky po úterním extraligovém utkání Mladé Boleslavi se Spartou. Jedni prohráli, druzí vyhráli, ale už za pár hodin jsme věděli, že vedení obou klubů dalo sbohem svým trenérům. Něco takového však po dnešní televizní předehrávce 16. kola Tipsport extraligy určitě nehrozí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tipsport Arena Liberec | Foto: Bílí Tygři Liberec

Třebaže někdy stačí opravdu málo a trenérská židle může být najednou nečekaně vratká. Zkusme si připomenout, jak se dvojice Volek - Holaň před rokem s úspěchem chopila kormidla trápící se pražské Sparty a jak pozvedla její formu.

„Bez hráčů bychom nebyli, tak kde jsme,“ spokojeně tehdy říkal Miloš Holaň. A vlastně to teď může zopakovat - i když daleko smutnějším hlasem, protože v úterý, jak víme, ve Spartě skončil.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hokejisté Liberce si věří, chtějí uspět i s vedoucími Vítkovicemi

Trenéři Liberce a Vítkovic - tedy dvou týmů, které se dnes potkají v zahajovacím utkání 16. kola - nad sebou Damoklův meč nemají. Vždyť Vítkovice toho času vedou tabulku a Liberec je pátý.

Budiž ale také řečeno, že klubko těch, kteří pronásledují liberecké Bílé tygry, má jen miniaturní ztrátu, a tak se nelze divit slovům asistenta trenéra Filipa Pešána. „Teď je načase to sebevědomí trošku udržet nahoře. Protože všichni víme, že štěstěna je velice vrtkavá a může se to rychle otočit.“

Že by ale právě rozjeté Vítkovice měly být příhodným soupeřem pro podpoření liberecké sebedůvěry? „Nám se hůř hraje proti soupeřům ze spodku tabulky, protože hrají úporný hokej,“ konstatoval Filip Pešán.

Extraligová tabulka slouží teď jako spolehlivá pomůcka k vylepšení nálady mnoha fanouškům Vítkovic. Kapitán týmu Jiří Burger to ale s jejím prohlížením nijak nepřehání. „Je to hodně příjemné! Ale na druhou stranu, když soupeří vidí tabulku a vědí, že jsme první, tak se na nás asi trošku více chystají. Ale na to my nemůžeme koukat.“

Ano, i pro vedoucí celek tabulky platí nepsaný hokejový zákon: Přemýšlejme ani ne tak o soupeři, ale hlavně o tom, co sami umíme a chceme.

Aleš Procházka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme