Hokejisté Liberce smazali dvougólový náskok Sparty a vyhráli v nájezdech

Hokejisté Sparty ztratili v předehrávce 7. kola extraligy na ledě Liberce ve třetí třetině dvougólové vedení a o vítězi nakonec rozhodly až samostatné nájezdy. Druhý bod v nich vystřelil domácímu týmu Radivojevič. Liberec se tak posunul do čela extraligové tabulky.

Liberecký últočník Branko Radivojevič rozhodl v samostatných nájezdech o vítězství nad pražskou Spartou | Zdroj: ČTK

Z prvního gólu se radovali ve 12. minutě domácí, když krásnou přihrávku Ševce proměnil ve vedoucí gól střelou mezi betony brankáře Pöpperleho Bakoš. Sparta ale rychle odpověděla. Za minutu a půl pustil za svá záda lehkou střelu Formana brankář Lašák.

Do konce první dvacetiminutovky dokonali hosté obrat. Přesně tři vteřiny před první sirénou se radoval z gólu Kumstát, který hned po vhazování překvapil libereckého brankáře střelou po ledě.

Hned na začátku druhé třetiny zvýšil vedení Sparty Kudrna, který po chybě Ševce zblízka překonal Lašáka, ale za dvě minuty Bulíř dostal Bílé Tygry zpět do kontaktu. Při vyloučení Réwaye prostřelil Pöpperleho z prostoru kruhů.

V závěru druhé části měl vyrovnání na hokejce opět Bulíř. Po faulu Barinky nařídili rozhodčí trestné střílení, ale tentokrát se zaskvěl brankář Sparty, když střelu libereckého útočníka schoval do lapačky.

Las Vegas a Quebec chtějí do NHL, představily kandidatury a čekají na verdikt

Třetí třetina začala stejně jako ta druhá – gólem Sparty. Přečíslení tři na jednoho využil po přihrávce Klimka Réway. Deset minut před koncem ale přišlo zlých 41 vteřin pro hostující mužstvo.

Bílí Tygři totiž dvěma slepenými góly vyrovnali. Nejdříve se podruhé v utkání trefil Bakoš a vyrovnávací gól zařídil Vampola. Vzápětí stálo při Spartě štěstí, když Birner nastřelil tyčku.

O vítězi nakonec nerozhodlo ani prodloužení a v nájezdech byl úspěšnější Liberec. Vítězný gól si připsal Radivojevič.

7. kolo hokejové Tipsport extraligy:

Bílí Tygři Liberec - HC Sparta Praha 5:4 po sam. nájezdech (1:2, 1:1, 2:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 12. Bakoš (Ševc), 25. Bulíř (P. Jelínek), 50. Bakoš (Radivojevič), 51. Vampola (Stránský), rozhodující sam. nájezd Radivojevič - 14. Forman (Netík, Přibyl), 20. Čajkovský (Kumstát, Pech), 23. A. Kudrna (Cingel), 42. Réway (Klimek). Rozhodčí: Fraňo, R. Svoboda - Komárek, Lhotský. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:1. Diváci: 4166.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít