Hokejisté Liberce vedou extraligu, Budějovice uspěly na Spartě v nájezdech

Hokejisté Liberce vedou po 20. kole Tipsport extraligu. Bílí Tygři porazili Zlín 2:1 v prodloužení a sesadili z prvního místa Spartu, která prohrála s Českými Budějovicemi 2:3 po samostatných nájezdech. Poslední je nadále Mladá Boleslav po prohře 3:4 v Litvínově. Trápení Slavie na domácím ledě pokračuje, pražský tým podlehl Plzni 0:3.

Hokejisté Liberce se radují z vítězství

Hokejisté Liberce se radují z vítězství | Zdroj: ČTK

HC Slavia Praha - HC Plzeň 1929 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)

Skóre utkání otevřel v jedenácté minutě Duda, který zužitkoval brilantní kombinaci s Hanzlíkem a Kratěnou. Slavia byla v první třetině méně aktivním týmem, větší šance si nevypracovala. Skóre se pak měnilo až ve třetím dějství. Nejprve měl velkou šanci Vladimír Růžička mladší, tu ale neproměnil, a tak znovu úřadovali Plzeňští. Napomohly jim k tomu dvě využité přesilovky, nejprve se prosadil Kovář, poté zamířil přesně od modré čáry Marušák, a dal skóre konečnou podobu.

Branky a nahrávky: 11. Duda (Kratěna, Jiří Hanzlík), 43. Jan Kovář (Horna, Jiří Hanzlík), 45. Marušák (Martin Straka, Duda). Rozhodčí: Hribik, Smitka - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 7:9. Využití: 0:2. Diváci: 4396.

HC Sparta Praha - HC Mountfield České Budějovice 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 2:2, 0:0 - 0:0)

O výhře Mountfieldu rozhodla až osmá série nájezdů, ve které rozhodl Šimánek. Jihočeši vyhráli v Praze potřetí za sebou a oplatili Spartě porážku z prvního zápasu. V brance domácích nastoupil po třízápasové pauze Pöpperle. Všechny góly padly ve druhé třetiny, hosté dvakrát vedli, ale Sparta dokázala vždy vyrovnat.

Branky a nahrávky: 34. I. Rachůnek (Broš, Jánský), 36. Přibyl (Broš) - 25. Pletka (L. Květoň, J. Novák), 36. Šimánek, rozhodující nájezd Šimánek. Rozhodčí: Souček, Trombík - Charvát, Bejček. Vyloučení: 7:7, navíc Sersen 5 min. a do konce utkání, Kasík - L. Květoň oba 10 min. Bez využití. Diváci: 6071

Bílí Tygři Liberec - PSG Zlín 2:1 v prodl. (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)

Tygři vyhráli doma podeváté za sebou a dostal se na první místo tabulky o bod před Spartu a České Budějovice. O výhře Liberce rozhodl v poslední minutě prodloužení Bartovič z trestného střílení, který potrestal faul Ondráčka. Právě Ondráček mohl rozhodnout ještě před Bartovičem, ale narozdíl od slovenského střelce trestné střílení neproměnil.

Branky a nahrávky: 31. Hay (Čakajík, Kudrna), 65. Bartovič z tr. střílení - 36. Holík (Roman Vlach, Ondráček). Rozhodčí: Kalivoda, Turčan - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 5:9. Využití: 1:0. Diváci: 5493

Rytíři Kladno - HC Oceláři Třinec 2:6 (0:0, 2:3, 0:3)

Hokejisté Třince potvrdili, že se jim na kladenském ledě daří. Výhra 6:2 byla jejich pátou v řadě v Kladně. Třemi body pomohl k výhře obhájců titulu Hampl, který dal dva góly a na další přihrál. Den předtím přitom pomohl Ústí nad Labem brankou k vítězství nad Hradcem Králové 6:3. Oceláři tak oplatili Rytířům porážku 1:4 z prvního zápasu v Třinci.

Branky a nahrávky: 21. Lukáč (Hovorka, Kalla), 37. Kalla (Knotek) - 22. Hrňa (Polanský, Klimenta), 26. Adamský (Zíb), 33. Bonk (Hudec, Hampl), 48. Hampl (Zíb), 57. Hampl (Peterek, Hrňa), 60. Rufer (Ostřížek, Orsava). Rozhodčí: Hrubý, Polák - Rozlílek, Horinek. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 2715

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Kometa Brno 3:1 (1:1, 2:0, 0:0)

Přes osm tisíc diváků vidělo v Pardubicích rychlý a pohledný hokej. Domácím vyšel úvod zápasu: už ve druhé minutě skóroval Elkins. Stejný hráč pak na začátku druhé třetiny vstřelil vítězný gól. Pardubice se díky výhře posunuly na čtvrté místo tabulky.

Branky a nahrávky: 2. Elkins (Brendl, Sim), 23. Elkins (Sim), 34. Brendl (Borer, Kolář II) - 20. L. Čermák (Jaroslav Svoboda, Dlouhý). Rozhodčí: Husička, Jeřábek - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:0. Diváci: 8642

HC Verva Litvínov - BK Mladá Boleslav 4:3 (1:1, 0:2, 3:0)

Domácím se ve třetí třetině podařil velký obrat. Po dvou třetinách prohrávali 1:3, ale góly Ručinského, Hübla a Jenáčka skóre mezi 47. a 55. minutou otočili. Boleslav tak v tabulce zůstala poslední, na třinácté Karlovy Vary ztrácí tři body.

Branky a nahrávky: 15. Lukeš (V. Hübl, Kubinčák), 47. Ručinský (Trávníček), 54. V. Hübl (Jareš), 55. Jenáček (Frolík) - 17. D. Výborný (Chaloupka, Rýgl), 34. Tomas (Vrbata), 40. Bahenský (Tomas, Drábek). Rozhodčí: Blecha, Homola - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:2. Diváci: 4245

HC Vítkovice Steel - HC Energie Karlovy Vary 4:3 (1:0, 2:0, 1:3)

Vítkovice vedly po dvou třetinách 3:0 a nic nenasvědčovalo tomu, že by z utkání mohlo stát drama. Ale Energie ve třetí části zabrala a góly Melenovského a Bombice snížila na rozdíl jednoho gólu. Dvoubrankový rozdíl zajistil domácím Tomáš Káňa, ale za hosty snížil Kumstát. Víc už ale hosté nestihli a prohráli popáté za sebou.

Branky a nahrávky: 17. Burger (J. Káňa), 32. Burger (Sloboda), 35. Pohl (Burger, Kudělka), 56. T. Káňa (Štefanka, Kolouch) - 48. Melenovský (Gřegořek), 52. Bombic (Melenovský, Dej), 59. Kumstát (Pech). Rozhodčí: Mikula, Minář - Bryška, Čech. Vyloučení: 6:8, navíc D. Nosek a Skuhravý (oba Karlovy Vary) oba 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 5546