Hokejisté Liberce vyhráli nad Chomutovem, v souboji posledních finalistů se radoval Třinec

Nejvyšší hokejová soutěž pokračovala 8. kolem. Bílí Tygři Liberec zažívají vynikající start do sezony, když porazili v prodloužení Piráty z Chomutova. Naopak na vítězství nad Chomutovem nenavázaly Karlovy Vary, které prohrály se Zlínem. Ve špatných výkonech pokračují prohrou v Olomouci Pardubice, na vítězné vlně se veze Plzeň. Třinec v repríze posledního extraligového finále vyhrál na ledě Litvínova a Sparta odjela s prázdnou z Brna.

Karlovarský Rostislav Marosz střílí gól z trestného střílení za záda Libora Kašíka ze Zlína. | Zdroj: ČTK

Zlín dostal na západě Čech do vedení ve dvojnásobné početní výhodě Říčka. Jeho branku musel ještě posvětit viderozhodčí, který zkoumal, jestli gól nepadl do posunuté branky.

V úvodu druhé třetiny fauloval brankář Kašík Marosze a rozhodčí nařídil trestné střílení. Domácí útočník si s nájezdem poradil výborně a střelou mezi betony vyrovnal. Vedení vrátil na zlínskou stranu ještě ve druhé třetině Cibák a jeho gól byl zároveň i gólem vítězným.

Chomutov vedl na ledě Liberce už 2:0. V závěru první třetiny otevřel skóre Pospíšil a hned po návratu hráčů z první přestávky stejný hráč potrestal vyloučení domácího Řepíka.

V závěru druhé třetiny právě Řepík vrátil zápasu náboj, když při vyloučení Vondrky vstřelil kontaktní gól. I čtvrtá branka v utkání padla v početní výhodě. Tentokrát seděl na trestné lavici hostující Růžička a Vampola vyrovnal na 2:2.

Do konce šedesáté minuty se o vítězi nerozhodlo, ale nájezdů se diváci nedočkali. Prodloužení ukončil při vyloučení chomutovského Květoně v 64. minutě domácí Jelínek.

Plzeňský útočník Richard Kristl překonal Adama Svobodu v brance Mountfieldu a otevřel skóre utkání. | Foto: ČTK

Škoda Plzeň rozhodla o zisku tří bodů v úvodu třetí třetiny, kdy nastřílela během pěti minut do sítě Mountfieldu tři góly a osamostatnila se v čele extraligové tabulky.

Naopak Pardubice pomalu klesají na ligové dno. V Olomouci prohrály 1:2 a spolu s Karlovými Vary získaly nejméně bodů v soutěži.

V souboji finalistů loňského ročníku extraligy byli úspěšnější vicemistři z Třince. Na ledě Litvínova vyhráli přesvědčivě 4:1, když o svém vítězství rozhodli třemi góly v první polovině zápasu.

Brněnská Kometa přivítala pražskou Spartu a hosté dokázali třikrát vyrovnat jednogólové vedení brněnských. Na čtvrtý gól Zohorny už ale odpověď nenašli. Při power play Sparty uzavřel skóre do prázdné branky Burian.

8. kolo hokejové extraligy:

HC Energie Karlovy Vary - PSG Zlín 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 23. Marosz z tr. střílení - 4. Říčka (T. Sýkora), 35. Cibák (Kubiš, T. Sýkora). Rozhodčí: Šindler, Hribik - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 4:4, navíc Duda (K. Vary) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 2863.

Bílí Tygři Liberec - Piráti Chomutov 3:2 v prodloužení (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 37. Řepík (Birner, Vampola), 47. Vampola (Birner, Řepík), 64. P. Jelínek (Vampola) - 20. Pospíšil (Hřebejk), 22. Pospíšil (Červenka, Vondrka). Rozhodčí: Šír, Lacina - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 3:7, navíc Bulíř (Liberec) 5 min. a do konce utkání. Využití: 3:1. Diváci: 4452.

Mountfield Hradec Králové - HC Škoda Plzeň 2:6 (0:0, 1:1, 1:5)
Branky a nahrávky: 25. Köhler, 51. Troliga - 24. Kristl (Preisinger), 46. D. Sklenička (Schleiss), 47. Indrák (Kracík), 50. Kracík (Kratěna, Lev), 52. Bližňák (Kratěna, Pulpán), 57. Kratěna. Rozhodčí: Hodek, Hrubý - Lučan, Kis. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Diváci: 5037.

HC Olomouc - HC Dynamo Pardubice 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 30. Eberle (Skrbek), 53. Holec - 56. Kolář (J. Havlík, Marcinko). Rozhodčí: Pešina, Polák - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Diváci: 5071.

HC Verva Litvínov - HC Oceláři Třinec 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 30. Jánský (Hübl, Lukeš) - 4. Irgl (Polanský), 7. Orsava (Plíhal, Irgl), 29. Klepiš (Polanský), 46. Dravecký (Irgl, Hrňa). Rozhodčí: Fraňo, R. Svoboda - Suchánek, Hynek. Vyloučení: 4:3, navíc Jurčík (Litvínov) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:3. Diváci: 4045.

HC Kometa Brno - HC Sparta Praha 5:3 (1:1, 1:0, 3:2)
Branky a nahrávky: 8. Vondráček (Kováčik), 38. J. Hruška (Kaberle), 52. L. Čermák (Dočekal), 56. H. Zohorna, 59. Burian - 17. Sabolič (Pech), 42. Přibyl (Réway, Buchtele), 54. Piskáček (Buchtele). Rozhodčí: Čech, Hradil - Bryška, Lukš. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. Diváci: 7700 (vyprodáno).

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít