Hokejisté Liberce zdolali Pardubice, Litvínov vyhrál po sedmi zápasech

Liberečtí hokejisté navýšili svůj náskok v čele extraligy. Ve 22. kole vyhráli nad Pardubicemi 2:1, zatímco v tabulce druhá Plzeň podlehla Spartě 2:4. Olomouc vyhrála v Karlových Varech 2:1, Kometa zvítězila nad Třincem 3:2, Litvínov porazil stejným výsledkem Chomutov, ale po nájezdech. Hradec Králové v nájezdech podlehl Mladé Boleslavi 1:2.

Liberečtí hokejisté oslavují jednu z šesti vstřelených branek v zápase s Mladou Boleslaví | Foto: hcbilitygri .cz

V krušnohorském derby se radoval domácí Litvínov, který přetlačil Piráty z Chomutova 3:2 až po nájezdech, ačkoli v 10. minutě vedl už 2:0. Verva se tak po sedmi porážkách v extralize dočkala vítězství.

„Snažíme se hrát dobře každý zápas, ale máme smůlu. Zaplaťpánbůh, že jsme vyhráli nájezdy. Je ale škoda, že jsme nezískali 3 body,“ litoval střelec vítězné branky František Lukeš.

V Plzni se hrál vyrovnaný zápas, který rozhodl gól sparťana Tomáše Netíka z 54. minuty. Sparťanský útočník chválil předeším skvělou přihrávku spoluhráče Adama Poláška.

„Poly to udělal výborně. Začal bruslit z beka, naznačil střelu a krásně mě viděl. Zápas byl dlouho vyrovnaný, i když šancí bylo dost. Po prvním gólu to začalo padat. Nakonec bylo štěstí na naší straně, otočili jsme to a vezeme 3 body,“ řekl Netík.

Trenér Plzně hráče po prohře nekáral

Podle kapitána Škodovky Jakuba Jeřábka podal oslabený plzeňský tým i přes porážku dobrý výkon. „Kluci podali fantastický výkon a stydět se za to nemusíme, ale v závěru trošku rozhodla zkušenost,“ soudí Jeřábek.

Po nepříliš povedené sérii venkovních utkání se vrátili hokejisté brněnské Komety na domácí led úspěšně, když porazili Oceláře Třinec 3:2. Po dvou třetinách to přitom vypadalo pro Brno ještě slibněji, vedlo o tři branky.

V závěrečné části ale nechalo hosty snížit na nejmenší možný rozdíl. „Udělali jsme zbytečné chyby a hned nás potrestali. Naštěstí jsme to dokázali ustát,“ těšilo útočníka Komety Davida Ostřížka.

Také v Hradci se hrál vyrovnaný zápas

Hráči Mladé Boleslavi si pojistili postavení na třetí příčce tabulky, v Hradci Králové vyhráli 2:1 po nájezdech. Obě trefy Středočechů zaznamenal Radan Lenc.

Brankář Hradce Králové Ondřej Kacetl a útočník Mladé Boleslavi Lukáš Žejdl | Foto: ČTK

„Mohli jsem klidně mít 3 body, šancí jsme měli dost. Ve druhé třetině jsme jeli asi třikrát sami na bránu, dva na jednoho nebo jeden na jednoho. Aspoň jsme to prothli v nájezdech,“ řekl po zápase Lenc.

Podle gólmana Hradce Ondřeje Kacetla ale mohl všechny body získat jeho tým. „Myslím si, že jsme byli lepší a měli střeleckou převahu. Škoda že nám tam nic neopadlo, trošku smůla,“ myslí si Kacetl.

Hokejisté Olomouce dokázali otočit duel v Karlových Varech a berou tři body za výhru 2:1. Cesta k bodům ale nebyla pro Moru rozhodně jednoduchá. Až do poloviny utkání byl soupeř herně lepším týmem, ale výborný Konrád a zodpovědná obrana dovolili Energii skórovat jen jednou při přesilovce domácích.

Ve třetí části se hra Olomouce zvedla. Pomohla k tomu i rychlá vyrovnávací trefa Michala Vodného. Od té chvíle byli Hanáci aktivnější a odměnou jim byla vítězná branka Petra Kafky z 58. minuty.

David Kalvas, Vladislav Janouškovec, Martin Charvát, Petr Kadeřábek, dab, David Nekvinda Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít