Hokejisté Litvínova a Třince se ve čtvrtfinálových sériích ujali vedení 2:1

Hokejisté Plzně pokračují v nevýrazných výkonech a po porážce 0:3 v Litvínově prohrávají v sérii 1:2. Severočeši zvítěziil díky brankám Ručinského, Martynka a Majdana, a také zásluhou brankáře Francouze. Ve druhém čtvrtfinálovém duelu play-off vyhrál Třinec na Spartě 4:3 a před středečním zápasem je vedení 2:1.

Plzeňský brankář Marek Mazanec sleduje souboj mezi jeho spoluhráčem Davidem Havířem litvínovským Richardem Rapačem | Zdroj: ČTK

Litvínov vstoupil do utkání aktivně a v desáté minutě se při signalizované výhodě prosadil domácí Martynek. Do konce úvodní třetiny už diváci vyloženou brankovou příležitost neviděli, ale rozhodně se většina z nich nezlobila, protože šli Severočeši do šaten s vedením 1:0 a s převahou co se týče počtu střel na branku soupeře.

Domácí ve druhé části svůj náskok ještě o jednu branku navýšili. V 26. minutě vystřelil za modrou čárou z levého křídla olympijský vítěz Martin Ručinský a brankář Plně Mazanec jeho gólovou střelu nechytil. I závěrečná část skončila výsledkem 1:0 pro Litvínov a celkové skóre je tedy 3:0 pro domácí. Ti se ujali vedení v sérii 2:1.

V utkání mezi Spartou a Třincem v první třetině diváci branku neviděli, ale dočkali se v té druhé. Během ní se domácí dostali do dvougólového vedení, ale třinečtí Oceláři nečekali dlouho s odpovědí a v 35. minutě bylo srovnáno.

Závěrečná část přinesla v 50. minutě velice kuriózní vlastní gól Sparty, která ale v té samé minutě ještě srovnala při přesilovce na 3:3. Poslední slovo měl ale v 54. minutě Rákos, který zakončil skvělou kombinaci třineckých do prázdné branky.

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy - 3. zápas:
HC Verva Litvínov - HC Škoda Plzeň 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 10. Martynek (Trávníček), 26. Ručinský (Stříteský, Baláž), 59. Majdan (Lukeš, Hübl)
Rozhodčí: V. Jeřábek, Pešina - Barvíř, Blümel
Vyloučení: 11:12, navíc Vampola (Plzeň) 10 min, bez využití
Diváci: 7000 (vyprodáno)
Stav série: 2:1
Litvínov: Francouz - Kousalík, Kubát, Stříteský, Zeman, Gula, Brejčák, Posmyk, Jareš - Majdan, Hübl, Lukeš - Baláž, Piroš, Ručinský - Rapáč, J. Černý, R. Pšurný - Martynek, Hanzl, Trávníček. Trenéři: V. Jeřábek a Rosol
Plzeň: Mazanec - Havíř, Frolo, Slovák, Jiří Hanzlík, J. Jeřábek, St. Pierre - Johnson, Kašpařík, Hollweg - Vampola, Martin Straka, Vlasák - Kratěna, Jan Kovář, Pletka - Petruška, Lev, P. Sedláček. Trenéři: Razým, Michal Straka, J. Špaček a Pejchar

HC Sparta Praha - HC Oceláři Třinec 3:4 (0:0, 2:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 25. Tenkrát (Bahenský, P. Ton), 33. Tenkrát (Pilař, Sičák), 50. Pilař (Tenkrát) - 34. Peterek (Roth), 35. Varaďa (Bonk), 50. Zíb, 54. Rákos (Peterek, D. Květoň)
Rozhodčí: Šindler, Hodek - Bádal, Pouzar
Vyloučení: 6:6, využití: 2:2