Hokejisté Litvínova mohou doma rozhodnout. Musíme do zápasu vlétnout, plánují

Jen 35 sekund dělilo hokejisty Litvínova od zisku mistrovského titulu. V pátém utkání finále s Třincem přišli těsně před koncem o vedení, zápas pak ztratili v nájezdech a série tak pokračuje dalším duelem, ve kterém mohou hokejisté Vervy zvednout nad hlavu mistrovský pohár.

Ze hry překonal Pavla Francouze v pátém zápase pouze Tomáš Plíhal

Ze hry překonal Pavla Francouze v pátém zápase pouze Tomáš Plíhal | Zdroj: ČTK

„Kdybyste mi před sérií řekli, že pojedeme do Litvínova a budeme vést 3:2, budu skákat do nebe. Jsme úplně v pohodě,“ říká trenér Vervy Radim Rulík s narážkou na kvalitu mužstev obou soupeřů.

Jeho svěřenci navíc tuto situaci dobře znají. Ve čtvrtfinále i semifinále také nedokázali proměnit první mečbol na hřištích soupeřů a následně ukončili sérii na domácím kluzišti.

00:00 / 00:00

Náladu u obou soupeří před šestým zápasem finále zjistil reportér ČRo Petr Kadeřábek

„Budeme muset. Nezbývá nám nic jiného než to urvat doma. Musíme na ně vlétnout od začátku, jako oni vlétli na nás. Je vidět, že už jim dochází síly,“ burcuje sebe i své spoluhráče obránce Litvínova Karel Kubát.

V prodloužení pátého finále se zdálo, že Ocelářům opravdu docházejí síly. To ale Třinečtí jasně odmítají. „Energie máme dost a věříme, že sérii otočíme,“ nechal se po vítězném zápas slyšet Jakub Klepiš.

Pokud ale chce Třinec uspět a dotáhnout sérii do sedmého rozhodujícího zápasu, musí dokázat překonat Pavla Francouze v brance Litvínova. Dosud se to Ocelářům podařilo v pěti zápasech pouze pětkrát.

„Není to moc příjemné, nějakých sedm třetin jsme nedali gól. Jeden jsme tam dotlačili, třikrát se to odrazilo, pak to dal Tomáš Plíhal bekhendem. Snad takovéhle góly začneme dávat,“ věří třinecký obránce Marek Trončinský.

Zápas začne v 18 hodin a 20 minut a Radiožurnál ho přiblíží reportážních vstupech. Celé utkání můžete slyšet na streamu našeho webu nebo v mobilní aplikaci iRadio.

Petr Kadeřábek, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít