Hokejisté Litvínova rozdrtili Kometu, v derby pražských ‚S‘ kralovala Sparta

Litvínov vládne hokejové extralize. Na rozjeté Severočechy tentokrát narazila brněnská Kometa a odvezla si šest gólů. Nedaří se naopak Zlínu. Úřadující mistři tentokrát prohráli na ledě Vítkovic. Pražské derby bylo jednoznačnou záležitostí Sparty, která o vítězství nad Slavií rozhodla už v první třetině.

Zlín prohrál ve Vítkovicích, v souboji Michael Vandas a Tomáš Valenta (ve žlutém) | Zdroj: ČTK

V první třetině utkání v Karlových Varech se domácí mohli opřít o výkon brankáře Habala, který se vyznamenal zejména při šanci Pláňka. V závěru první části navíc po akci Skuhravého otevřel skóre domácí Tomeček.

Hned po nástupu do druhé třetiny Skuhravý připravil ideální palebnou pozici tentokrát pro Pšurného a ten zvýšil na rozdíl dvou gólů. Hosté už se zmohli v závěrečné třetině pouze na gól Kudrny, který do odkryté branky tečoval střílenou přihrávku Slováka.

Nováček z Olomouce se v Pardubicích držel pouze v úvodních dvou třetinách. Na gól domácího Čáslavy z přesilové hry dokázal v úvodu druhého dějství odpovědět Cibák, ale vítěznou trefu zaznamenal v 57. minutě pardubický Radil.

Hosté ještě odvolali brankáře a zkusili vyrovnat při power-play, ale Radil svým druhým gólem v utkání určil výsledku konečnou podobu.

V Litvínově řádil Ručinský, jeden gól dal, na tři přihrál

Na vítězství stále čekají hokejisté Zlína, kteří tentokrát padli ve Vítkovicích. Opět se dařilo druhé vítkovické formaci, která zařídila dva góly. Na ten první Svačiny stačil odpovědět Leška, ale pak se v přesilové hře prosadil Huna a na 3:1 zvýšil deset minut před koncem třetí části Šenkeřík.

Hned za tři minuty se podařilo zdramatizovat závěr zápasu Tesaříkovi, ale to bylo ze strany hostujícího týmu vše. Zlín tak prohrál i ve čtvrtém utkání a na kontě získaných bodů mu stále svítí nula.

Překvapivý lídr extraligové tabulky Litvínov potvrdil své postavení, když rozdrtil brněnskou Kometu. Hrdinou utkání byl veterán Ručinský, který měl prsty v prvních čtyřech gólech. Jeden vstřelil a u dalších třech asistoval.

Hned čtyři branky vstřelili Severočeši v přesilových hrách. Na tu první z hole Lukeše dokázal odpovědět Ton, ale pak už dominoval s chutí hrající Litvínov.

Na utkání v Liberci bude rád vzpomínat třinecký brankář Hrubec. Hlavně díky jeho čistému kontu si Oceláři vezou domů třígólové vítězství a s ním i tři body. Po první bezbrankové třetině vstřelil vítězný gól Dravecký, na kterého střelecky navázali Irgl a Roth.

Derby pražských ‚S‘ jasně v režii Sparty

Rozpačitý vstup do sezony vylepšila Plzeň, která si bez problémů poradila s Mladou Boleslaví. Skóre otevřel ve vlastním oslabení Lev, který se dostal do samostatného úniku a bezpečně zavěsil. V 8. minutě zvýšil na rozdíl dvou gólů střelou do pravého horního rohu Kratěna.

V polovině zápasu už vedli Indiáni 5:0 a hrálo se už jen o výši skóre. Ve třetí třetině se nejdříve podruhé v utkání trefil Lev a čisté konto zkazil Machovskému v 53. minutě Klimenta.

Do derby pražských ‚S‘ lépe vstoupila Slavia, když hned v úvodu zápasu prostřelil Staňu Stránský. Sparta ale odpověděla velice rychle a na konci první dvacetiminutovky vedla 4:1.

Ve zbytku utkání už padl na každé straně jen jeden gól a očekávaný zápas tak měl jasný průběh i výsledek.

5. kolo hokejové extraligy:

HC Energie Karlovy Vary - Mountfield Hradec Králové 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 19. V. Tomeček, 22. R. Pšurný (Skuhravý) - 54. Kudrna (Slovák). Rozhodčí: Šindler, Souček - Gerát, Hynek. Vyloučení: 2:5. Bez využití. Diváci: 2863.

HC Vítkovice Steel - PSG Zlín 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 4. Svačina (Zíb, Roman), 31. Huna (Roman, Svačina), 50. Šenkeřík (Burger) - 15. Leška (Balaštík, Žižka), 53. Tesařík (Holík, O. Veselý). Rozhodčí: Homola, Polák - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:1. Diváci: 5209.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Olomouc 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 19. Čáslava (M. Špaček), 57. Radil (Tybor, Nahodil), 60. Radil (Čáslava) - 21. Cibák (Rác). Rozhodčí: Hradil, Šír - Kis, Lučan. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 7624.

Bílí Tygři Liberec - HC Oceláři Třinec 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 31. Dravecký (Klesla, Orsava), 48. Irgl (Roth, Polanský), 53. Roth (Orsava, Dravecký). Rozhodčí: Hribik, Smitka - Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 5:8. Bez využití. Diváci: 4259.

HC Verva Litvínov - HC Kometa Brno 6:1 (1:1, 2:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 2. Lukeš (Kubát, Ručinský), 26. Jánský (Ručinský), 32. Ručinský (Hübl), 44. Martynek (Ručinský), 51. Šrámek (Gula, Sklenička), 53. Jánský (Lukeš, Hübl) - 4. Ton (Kempný). Rozhodčí: Fraňo, Hodek - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 5:9, navíc L. Čermák (Brno) 10 min. Využití: 4:0. Diváci: 5351.

HC Škoda Plzeň - BK Mladá Boleslav 6:1 (2:0, 3:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 6. Lev (Kratěna, Jeřábek), 8. Kratěna (Pletka), 21. Johnson (Lev), 28. Johnson (Balej, Pulpán), 33. J. Sýkora (Simon, Schleiss), 47. Lev (Simon, Jeřábek) - 53. Klimenta (Mikulík). Rozhodčí: Lacina, Pavlovič - Charvát, Svoboda. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4093.

HC Slavia Praha - HC Sparta Praha 2:5 (1:4, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 2. Stránský (Klhůfek), 39. Sklenář - 5. Klimek (J. Hlinka, Réway), 8. Přibyl, 11. Polášek (Réway, J. Hlinka), 19. J. Hlinka (Polášek, Réway), 27. Hrbas (Forman, Volek). Rozhodčí: Pešina, Turčan - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 9:8, navíc Furch (Slavia) 10 min. Využití: 0:3. Diváci: 7126.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít