Hokejisté Lokomotivu Jaroslavl letošní sezonu vynechají

Hokejový klub Lokomotiv Jaroslavl v letošním ročníku Kontinentální hokejové ligy startovat nebude. Do soutěže se chce Lokomotiv, jehož většina hráčů zahynula ve středu při letecké katastrofě, vrátit až v sezoně 2012/2013.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V uplynulých dnech přitom zástupci KHL i ruské federace hovořili o tom, že udělají společně s ostatními kluby vše pro to, aby Lokomotiv odehrál i aktuální sezonu. Kluby nabízely Jaroslavli své hokejisty i finanční pomoc. Svůj případný návrat do Lokomotivu potvrdila řada jeho bývalých hráčů.

„Našim hlavním cílem je však nyní pomoct rodinám a až pak obnovovat tým,“ uvedl prezident klubu Jurij Jakovlev pro Sovětskij Sport.

„Na to ale potřebujeme čas a lidi. Proto se chceme do KHL vrátit až v dalším roce. Je to naše pevné rozhodnutí,“ řekl Jakovlev.

První zápas nové sezony, ve kterém se vždy utkávají finalisté předešlého ročníku, se od nynějška bude hrát jako Pohár Lokomotivu. Rozhodlo o tom po dohodě s představiteli všech klubů vedení KHL.

Poprvé se o Pohár Lokomotivu utkají již v pondělí Ufa a Atlant Mytišči, jejichž souboj byl ve středu v důsledku letecké katastrofy předčasně ukončen.

V Jaroslavli dnes památku tragicky zesnulých hokejistů uctily tisíce lidí, včetně představitelů a hráčů Kontinentální hokejové ligy.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme