Hokejisté Los Angeles poprvé v klubové historii vyhráli Stanley Cup

Hokejisté Los Angeles slaví poprvé v historii zisk Stanleyova poháru. Šesté utkání finálové série proti New Jersey ovládli jednoznačně a po vítězství 6:1 vyhráli na zápasy 4:2. Zklamání v dresu poražených zažívají i tři Češi - útočníci Patrik Eliáš a Petr Sýkora a obránce Marek Židlický.

Brankář Jonathan Quick z Los Angeles slaví vítězství ve Stanley Cupu

Brankář Jonathan Quick z Los Angeles slaví vítězství ve Stanley Cupu | Zdroj: Reuters

Klíčovým momentem byla 11. minuta a v ní faul Berniera na Scuderiho, po kterém dostal hostující útočník pětiminutový trest. V dlouhé přesilovce se Kings trefili třikrát, čímž pořádně nabourali soupeřovu psychiku. Pak navíc trefil Eliáš jen břevno, zatímco Carter na druhé straně zvýšil už na 4:0 pro domácí.

Jasno ale ještě nebylo - Henrique dorážkou Sýkorovy střely na konci druhé třetiny vykřesal jiskřičku naděje, jenže tu Kings utopili v mohutných přívalových vlnách Pacifiku - zoufalý pokus hostů o power-play potrestal čtyři minuty před koncem Lewis a o patnáct sekund později upravil na konečných 6:1 Greene.

Stanley Cup se tedy letos do Česka nepodívá. Největší podíl na triumfu Los Angeles měl bezpochyby brankář Jonathan Quick, který byl poprávu vyhlášen nejužitečnějším hokejistou play-off NHL, a to jako třetí Američan v historii. Prestižní cenu Conn Smythe Trophy získal jako první americký hráč Brian Leech z New Yorku Rangers v roce 1994, druhým americkým držitelem tohoto ocenění se stal teprve vloni gólman Bostonu Tim Thomas.

Finále play-off NHL - 6. zápas:

Los Angeles Kings - New Jersey Devils 6:1 (2:0, 2:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 12. D. Brown (Doughty, M. Richards), 13. J. Carter (D. Brown, M. Richards), 16. Lewis (King, Doughty), 22. J. Carter (D. Brown, Kopitar), 57. Lewis (King, Stoll), 57. M. Greene - 39. Henrique (Sýkora, Ponikarovskij). Rozhodčí: O'Rourke, Rooney - Morin, Racicot (41. Amell). Vyloučení: 3:6, navíc S. Bernier 5 min. a do konce utkání, R. Carter, Clarkson (všichni New Jersey) 10 min. Využití: 3:0. Střely na branku: 25:18. Diváci: 18.858. Konečný stav série: 4:2.

Los Angeles: Quick - Scuderi, Doughty, Mitchell, Vojnov, Martinez, M. Greene - Justin Williams, Kopitar, D. Brown - J. Carter, M. Richards, Penner - Lewis, Stoll, King - J. Nolan, Fraser, Gagne. Trenér: Darryl Sutter.

New Jersey: Brodeur - Židlický, Salvador, Fayne, A. Greene, Volčenkov, Tallinder - Kovalčuk, Zajac, Parise - Zubrus, Eliáš, Sýkora - Clarkson, Henrique, Ponikarovskij - S. Bernier, S. Gionta, R. Carter. Trenér: Peter DeBoer.

Tomáš Lörincz Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít