Hokejisté Los Angeles postoupili přes San José do finále Západní konference

V rozhodujícím sedmém zápase vyhráli obhájci Stanley Cupu z Los Angeles nad San José 2:1. V konferenčním finále se pak Kings utkají s vítězem série mezi Chicagem a Detroitem, kde rozhodne také až sedmý zápas.

Gólman Quick zasahuje proti střele Pavelskiho ve třetí třetině sedmého zápasu

Gólman Quick zasahuje proti střele Pavelskiho ve třetí třetině sedmého zápasu | Zdroj: Reuters

Hlavní hvězdou večera v Los Angeles se stal domácí útočník Justin Williams. Ten ve druhé třetině nejprve poslal Kings do vedení a za další tři minuty přidal branku na 2:0. Hokejisté San José dokázali v závěrečné třetině snížit díky Boyleovi, ale těsné vedení domácí tým udržel až do konce.

Velkou zásluhu na postupu Los Angeles měl i brankář Jonathan Quick, který v poslední části odolával tlaku Sharks. Pochvalu si ale vysloužil i gólman San José Niemi, kterého kouč Sharks označil za kandidáta na Vezina Trophy, tedy nejlepšího brankáře soutěže. Žraloci nastoupili do zápasu opět bez zraněného Martina Havláta.

O soupeři Los Angeles se rozhodne dnes v noci. Na led vítěze zkrácené základní části Chicaga přijedou k sedmému zápasu hokejisté Detroitu.