Hokejisté Los Angeles vybojovali v St. Louis první vítězství

Hokejisté Los Angeles dále pokračují v překvapivém tažení Stanley Cupem. Poté, co vyřadili nejlepší tým základní části z Vancouveru, zaskočili i druhý celek Západní konference. V St. Louis vyhráli Kings v úvodním duelu druhého kola play-off 3:1, a ujali se tak vedení 1:0 na zápasy. Stejný je i stav série mezi Rangers a Washingtonem. Newyorský výběr zvítězil na svém ledě také 3:1.

Brankář Jonathan Quick chytá šanci útočníka Steena

Brankář Jonathan Quick chytá šanci útočníka Steena | Zdroj: Reuters

Hokejisté Los Angeles, kteří v play off NHL vyřadili nejlepší tým základní části Vancouver, zaskočili na úvod 2. kola i dalšího favorita a v prvním utkání série zvítězili na ledě St. Louis 3:1.
Nejvýraznějším mužem zápasu mezi Los Angeles a Vancouverem byl opět brankář Jonathan Quick, který je mezi třemi finalisty na zisk Vezina Trophy pro nejlepšího gólmana sezony.

Quick podržel svůj tým zejména v úvodu zápasu, kdy si domácí vytvořili velký tlak.
Nakonec se Vanycouveru podařilo Quicka překonat. V 10. minutě ho prostřelil Davida Backese

Brankář Los Angeles byl ale v dalším průběhu utkání stoprocentní a zlikvidoval zbylých 28 střel a byl vyhlášen nejlepším hráčem večera.

O obrat skóre se postarali Vojnov, který v 17. minutě vyrovnal na 1:1, a Matt Greene. Ten se trefil l minutu před koncem druhé třetiny v oslabení. Na konečných 3:1 upravil trefou do prázdné branky při power-play Dustin Penner.

Ve druhém sobotním utkání domácí New York rangers rozhodli o svém vítězství dvěma góly ve třetí třetině, kdy se v rozmezí 90 sekund trefili Chris Kreider a Brad Richards.

Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít