Hokejisté Lva podlehli CSKA i počtvrté a v play-off KHL končí

První účast pražského Lva v play-off Kontinentální hokejové ligy dopadla neslavně. Nováček soutěže nestačil na moskevský CSKA ani ve čtvrtém osmifinále, na vlastním ledě s ním prohrál 1:2 a sezona pro něj skončila.

Hokejisté CSKA Moskva slaví jeden z gólů do sítě Lva. Nakonec se radovali i z postupu | Zdroj: ČTK

Domácí předvedli proti favoritovi bojovný výkon a v úvodní třetině měli i více jasných šancí. Jenže gólman moskevského celku Rastislav Staňa si poradil s oběma nebezpečnými pokusy lotyšského dua Niživijs-Cipulis. Prvnímu vychytal dělovku z křídla, druhému zlikvidoval sólový únik zakončený pokusem mezi betony.

Jako klíčová se ukázala být pasáž na přelomu první a druhé třetiny. Nejdřív v 19. minutě nabil Alexandr Radulov ve dvojnásobné přesilovce svému bratrovi Igorovi, který se trefil z prostoru mezi kruhy, poté chyboval v minutě 22. na vlastní modré Lepistö a Širokov poslal hosty už do dvougólového vedení.

Také Lev využil přesilovou hru, v 25. minutě napřáhl na modré čáře Mäenpää, propálil Staňu a snížil na 1:2. Jenže to bylo navzdory dalším šancím ze strany Pražanů vše, a s KHL se tak ve své první sezóně loučí v prvním kole play-off.

Lev Praha - CSKA Moskva 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 26. Mäenpää (Danielsson) - 19. I. Radulov (A. Radulov, Rjasenskij), 22. Širokov (Kvaša, A. Radulov). Rozhodčí: Rönn, Kulakov - Michel, Šuchanov. Vyloučení: 6:5, navíc Danielsson - Ljubimov oba 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 8095. Konečný stav série: 0:4.

Lev Praha: Pöpperle - Nakládal, Oystrick, Němec, Lepistö, Mäenpää, Porseland, Krejčík - Klepiš, Novotný, Danielssson - Řepík, Vrána, Cipulis - Hossa, Surový, T. Rachůnek - Gynge, Cingel, Niživijs. Trenér: Václav Sýkora.

CSKA Moskva: Staňa - Rylov, Rjasenskij, Denisov, Morrisonn, D. Markov, Ožiganov, Kondratěv, Marčenko - A. Radulov, Persson, I. Radulov - Grigorenko, Kvaša, Širokov - Kozlov, Sprukts, Davis - Kugryšev, Prochorkin, Ljubimov. Trenér: Vjačeslav Bucajev.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít