Hokejisté Lva podlehli Magnitogorsku nešťastně 3:4 v prodloužení

Hokejisté pražského Lva sahali v utkání Kontinentální ligy proti Magnitogorsku po vítězství, inkasovaný gól v posledních vteřinách však poslal pondělní duel do prodloužení. V tom rozhodl o vítězství ruského celku Kanaďan Lee.

Útočník Erik Christensen (vpravo) a Danis Zaripov během utkání mezi Lvem Praha a Metallurgem Magnitogorsk | Zdroj: ČTK

Jediný český zástupce v KHL se musel vypořádat s absencí zraněného Fina Kapanena, kterého v první formaci nahradil Erik Christensen. V dresu Metallurgu se českým fanouškům představil útočník Jan Kovář.

Téměř polovinu zápasu se na ledové ploše nedělo nic zajímavého, z první třetiny stály za pozornost snad jen pokusy domácích Němce se Zackrissonem a hostujícího Ibragimova. Oba týmy se především herně dlouho hledaly, a tak zprvu diváci sledovali neatraktivní defenzivní partii z obou stran.

Nudnému zápasu výrazně prospěl úvodní gól. Ten přišel ve 28. minutě, kdy Zaripov proměněným trestným střílením poslal Magnitogorsk do vedení. Radost hostů ale netrvala dlouho, hned o minutu později vyrovnal na 1:1 tvrdou střelou domácí Azevedo.

Zvýšení ofenzivních obrátek obou mužstev potvrdil zbytek druhé periody. Ve 33. minutě zvýšil na 2:1 pro Lva od modré čáry nadvakrát střílející Jaakola, vyrovnání měl následně na své holi O’Reilly, díky senzačnímu zákroku gólmana Vehanena se ale skóre neměnilo.

Skvělý závěr Metallurgu

Vyrovnat se hostům podařilo osm minut před koncem utkání. Druhou trefu v zápase zaznamenal v přesilové hře Zaripov, který se nejlépe zorientoval v nepřehledné situaci v domácím brankovišti. Jenže Pražané na inkasovaný gól znovu skvěle zareagovali a o 48 vteřin později vrátil Lvu vedení po pohledné akci Petr Vrána.

Svěřenci kouče Sýkory mířili za vítězstvím, plány na zisk tří bodů jim překazil až čtyři vteřiny před koncem Timkin. Ruský forvard tak na poslední chvíli zužitkoval obrovský hostující tlak zvýrazněný Ševcovým vyloučením.

Další vyloučení domácích v podstatě rozhodlo o tom, kdo si z vyrovnaného klání odveze bod navíc. V početní výhodě se tentokrát prosadil Chris Lee, který rozhodl o vítězství svého mužstva. Lev Praha tak začíná sérii domácích utkání prohrou v prodloužení.

Kontinentální hokejová liga:

Lev Praha - Metallurg Magnitogorsk 3:4 v prodl. (0:0, 2:1, 1:2 - 0:1)
Branky a nahrávky: 29. Azevedo (Ridderwall), 33. Jaakola, 53. Vrána (Ševc, Mikuš) - 28. Zaripov z trest. střílení, 52. Zaripov (Jan Kovář, Mozjakin), 60. Timkin (Mozjakin), 65. Lee. Rozhodčí: Karabanov, Odinš - Micheľ, Šichanov. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:3. Diváci: 5270.

Lev Praha: Vehanen - Němec, Oystrick, Ševc, Mikuš, O'Byrne, Jaakola - Klepiš, Christensen, Novotný - Danielsson, Azevedo, Ridderwall - Thörnberg, Zackrisson, Sekáč - Řepík, Vrána, Birner. Trenér: Václav Sýkora.
Magnitogorsk: Košečkin - Birjukov, Ibragimov, Tereščenko, Lee, Malenkich, Chabarov, Metljuk - Zaripov, Jan Kovář, Mozjakin - Shenfeld, Kazionov, Gulaš - Timkin, Hodgman, Potěchin - Platonov, Melinkovskij, O'Reilly. Trenér: Mike Keenen.

Zbylé výsledky KHL:
CSKA Moskva - Ufa 3:2, Čerepovec - Novosibirsk 2:3 (za domácí Čáslava 0+1), Jaroslavl - Novokuzněck 1:0 v prodl., Atlant Mytišči - Vladivostok 2:1, Petrohrad - Chabarovsk 4:3 v prodl., Záhřeb - Nižněkamsk 6:0

David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít