Hokejisté Lva Praha podlehli v KHL Nižněkamsku

Hokejisté Lva Praha neprodloužili v KHL svou sérii domácích vítězství. Po čtyřech vyhrách tentokrát podlehli Neftěchimiku Nižněkamsk 2:3 v prodloužení.

Hokejisté Lva Praha Tomáš Rachůnek (vpravo) a Vitalij Karamnov se radují z gólu

Hokejisté Lva Praha Tomáš Rachůnek (vpravo) a Vitalij Karamnov se radují z gólu | Zdroj: ČTK

Hosté sice měli první šanci, pak ale byl aktivnějším týmem Lev, který také šel v osmé minutě do vedení. Tomáš Rachůnek dostal přihrávku od Hossy a poradil si povedenou kličkou s gólmanem Daltonem.

Nižněkamsk se dostal zpátky do utkání ve druhé třetině. Šanci vyrovnat stav mu navíc nabídli domácí sami, když postupně faulovali Hunkes s Tomášem Rachůnkem a poslali pražský celek do tří. Dvojnásobnou početní výhodu ještě hosté nevyužili, v následné hře 5 na 4 už se ale prosadili, když zblízka skóroval Alševskij.

00:00 / 00:00

S brankářem Lva Praha Tomášem Pöpperlem mluvil po utkání KHL s Nižněkamskem Petr Kadeřábek

Další branky přinesl až dramatický závěr třetí třetiny. Zdánlivě větší šanci rozhodnout měl po vyloučení Alševskiho na začátku 59. minuty Lev, jenže v oslabení se dostal do úniku Polygalov a rázem to bylo z domácího pohledu 1:2.

Pražskému týmu se ale podařilo v pokračující početní výhodě srovnat. Jedenáct sekund před koncem se trefil Danielsson a šlo se do prodloužení.

V něm Lev nejprve přestál oslabení, pak ale jeho obraně ujel Chochrjakov, který dokázal prostřelit Pöpperleho a rozhodl tak o druhém bodu pro Nižněkamsk.

HC Lev Praha - Neftěchimik Nižněkamsk 2:3 v prodl. (1:0, 0:1, 1:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 8. T. Rachůnek (Hossa, Hunkes), 60. Danielsson (Klepiš, Němec) - 30. S. Alševskij (Chochrjakov, J. Alševskij), 59. Polygalov (Koukal), 63. Chochrjakov (J. Alševskij). Rozhodčí: Bulanov, Ravodin - Birin, Šeljanin. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 5589.

Petr Kadeřábek, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít