Hokejisté Lva Praha porazili Omsk, mají v KHL čtvrtou výhru v řadě

Hokejisté Lva Praha porazili v Kontinentální lize Omsk 3:2 po samostatných nájezdech. Lev sice v průběhu duelu dvakrát prohrával, ale nakonec si připsal čtvrtou výhru v řadě. Rozhodující gól vstřelil útočník Jakub Klepiš. Čtyřzápasovou domácí sérii uzavřou Pražané v úterý, kdy přivítají Astanu.

Hráči Lva Praha se radují z druhého gólu do branky Chanty-Mansijsku

Hráči Lva Praha se radují z druhého gólu do branky Chanty-Mansijsku | Zdroj: ČTK

Lev si už po 69 vteřinách vynutil přesilovku, v níž Řepík nejprve minul bekhendem odkrytou branku a vzápětí zkusil štěstí z velkého úhlu, gólmana Garona však nepřekvapil. Ve 13. minutě tečoval před vlastním gólmanem vystřelený kotouč Popov, ten však šel těsně nad.

Bezbrankový stav se změnil ve 24. minutě, kdy skrze klubko clonících hráčů propadl za záda domácího brankáře pokus slovenského beka Baranky od modré čáry.

Před polovinou základní hrací doby si Lvi vynutili další početní výhodu a nedlouho před jejím skončením se dočkali vyrovnání. Vyražený kotouč trefil z mezikruží bez přípravy Thörnberg a Sekáčova teč ho nasměrovala mimo Garonův dosah.

V 52. minutě zkusil štěstí nahozením od modré čáry český bek ve službách Omsku Blaťák a po Pěrežoginově teči hosté znovu vedli. Tentokrát ale jen 20 vteřin. Z podobné akce totiž zužitkoval Němcovo nahození Klepiš.

V prodloužení byl Lev aktivnější, jeho snaha však nájezdy neodvrátila. Jako první jel Širokov a nedal, Thörnberg naproti tomu proměnil. Kazakov vzápětí vyrovnal, ale uspěl i Klepiš. Sjomin musel dát a selhal.

Kontinentální hokejová liga:

Chabarovsk - Viťaz Podolsk 4:2 (za domácí Petružálek 2+0), Vladivostok - Dynamo Moskva 3:4, Novokuzněck - Nižnij Novgorod 1:4, Čeljabinsk - Spartak Moskva 3:2 (za domácí Bulis 0+1), Magnitogorsk - Záhřeb 4:0 (Jan Kovář 1+2), Ufa - Doněck 2:3 po sam. nájezdech (za hosty Kašpar 1+0), Novosibirsk - Kazaň 0:2, CSKA Moskva - Jekatěrinburg 2:1, Nižněkamsk - Dinamo Minsk 5:2 (Koukal 1+1 - Irgl 1+0, Krajíček 0+1), Dinamo Riga - Chanty-Mansijsk 4:3 v prodl. (za hosty Smoleňák 1+0), Slovan Bratislava - Barys Astana 2:6 (za domácí Netík 2+0), Lev Praha - Omsk 3:2 po sam. nájezdech.

Jiří Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít