Hokejisté Lva Praha porazili poprvé v KHL Nižněkamsk

Hokejisté pražského Lva porazili v Kontinentální lize poprvé Nižněkamsk a po čtyřech zápasech naplno bodovali. Pražané díky výhře 2:0 ukončili čtyřzápasové čekání na plný bodový zisk a díky vítězství se udrželi na postupové pozici do play-off.

Jiří Sekáč pražského Lva padá přes Nikolaje Bělova (ležící) z Nižněkamsku

Jiří Sekáč pražského Lva padá přes Nikolaje Bělova (ležící) z Nižněkamsku | Zdroj: ČTK

Pražané byli po celé utkání herně lepším týmem. Dlouho ale ve svých šancích naráželi na výborně chytajícího brankáře Sudnicyna. A tak když se diváci nemohli dočkat gólu, oživili atmosféru v hale bitkou Osala a O´Byrne, který mstil spoluhráče Christensena.

Od 25. minuty se hráči Lva dostali do velkého tlaku, když hráli třikrát za sebou přesilovou hru. Čekání na gól ukončil až ve 39. minutě Jakub Klepiš, ten se po přihrávce Ondřeje Němce uvolnil na modré čáře a otevřel skóre zápasu.

Vítězství domácího celku pak pojistil ve třetí třetině Michal Řepík, Lev získal klid a tři body už si pohlídal.

Kontinentální hokejová liga:
HC Lev Praha - Neftěchimik Nižněkamsk 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 39. Klepiš (Němec), 49 Řepík (Birner, Vrána). Rozhodčí: Zacharov, Dejev - Michel, Šichanov
Vyloučení: 5:6, navíc O´Byrne - Osala oba 5 min
Diváci: 5054
Lev Praha: Vehanen - Němec, Oystrick, Mikuš, Gragnani, O'Byrne, Jaakola, Humphries - Klepiš, Christensen, Novotný - Danielsson, Azevedo, Ridderwall - Thörnberg, Zackrisson, Sekáč - Řepík, Vrána, Birner. Trenér: Václav Sýkora
Nižněkamsk: Sudnicyn - Kosmačov, Berezin, Šulakov, Bělov, Romanov, Ščitov, Beljakov - Milovzorov, Cibák, Osala - Tolpeko, Koukal, Radivojevič - Jakimov, Polygalov, Demagin - S. Alševskij, Chochrjakov, J. Alševskij - od 41. navíc Kulikov. Trenér: Vladimir Krikunov

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít