Hokejisté Lva Praha porazili úřadujícího vicemistra KHL Avantgard Omsk

Nováček Kontinentální hokejové ligy dál překvapuje. Po skvělém vstupu do sezóny porazil Lev Praha v sedmém kole KHL i vicemistra této soutěže z loňského roku Avantgard Omsk. Tři body zajistili domácímu celku svými brankami Klepiš a Novotný.

Jiří Novotný (vlevo) střílí vítězný gól Lva Praha po asistenci Jakuba Voráčka

Jiří Novotný (vlevo) střílí vítězný gól Lva Praha po asistenci Jakuba Voráčka | Zdroj: ČTK

Nejlepší celek západní konference KHL Lev Praha vstoupil do zápasu velmi dobře. Ve třinácté minutě vystřelil Klepiš a brankář Rämö na jeho pokus nedosáhl.

Do konce první třetiny ale ještě stačil Avantgard vyrovnat. Z rohu si vyjel Něstěrov a zavěsil puk za záda domácího brankáře Pöpperleho. Vyrovnané skóre vydrželo celou druhou třetinu a rozdílová branka padla až v té závěrečné.

Ve 48. minutě se dostali hráči Lva Praha do situace dva na jednoho, Voráček posunul puk na Novotného a ten zakončil bekhendem úspěšný únik. Hosté se snažili, nastřelili dokonce tyčku, ale devatenáct vteřin před koncem pojistil vítězství domácích Klepiš do prázdné branky Omsku. Lev Praha vyhrál 3:1 a upevnil si vedení v západní konferenci KHL.

Kontinentální hokejová liga:
HC Lev Praha - Avangard Omsk 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 13. Klepiš, 48. Novotný (Voráček), 60. Klepiš (Hossa, Vrána) - 18. Nestěrov
Rozhodčí: Gusev, Komarov - Gorděnko, Tomilov
Vyloučení: 5:3, bez využití
Diváci: 9033
Lev Praha: Pöpperle - Němec, Sersen, Hunkes, Mikuš, Oystrick, Picard - Klepiš, Vrána, Hudler - Voráček, Christensen, Novotný - Bartečko, Karamnov, T. Rachůnek - Surový, Mikúš, Hossa
Trenéři: Josef Jandač, Jiří Kalous a Vitalij Karamnov
Omsk: Rämö - Bělov, Salmela, Škoula, Pivcakin, Ljamin, Pujacs - Pěrežogin, Popov, Záborský - Ivanov, D. Sjomin, Pjanov - Nestěrov, Taratuchin, Pěrvušin - Orlov, Žerebcov, Mozer
Trenéři: Petri Matikainen a Santeri Heiskanen

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít