Hokejisté Lva Praha se vítězství na Štědrý den nedočkali, prohráli s Kazaní

Hokejisté Lva Praha nestačili v Kontinentální lize na Kazaň. Na Štědrý den podlehli ruskému týmu 0:2, když se už v první třetině trefili Darzinš a Pesonen. Lev tak prohrál druhé utkání za sebou.

Janne Pesonen z Kazaně střílí gól Jakubovi Štěpánkovi ze Lva

Janne Pesonen z Kazaně střílí gól Jakubovi Štěpánkovi ze Lva | Zdroj: ČTK

Rozhodující okamžiky utkání přinesla už úvodní třetina, když Kazaň dvakrát dokázala potrestat vyloučení domácích. Nejprve využil přesilovku 5 na 3 Darzinš a po něm se trefil v početní výhodě i Pesonen.

„Víme, že mají velmi dobré přesilovky a dali jsme jim dvakrát 5 na 3. A oni nezaváhali, dali dva góly. Myslím, že to rozhodlo. První třetina byla z naší strany taková pomalejší, nehráli jsme, co jsme chtěli,“ říkal po utkání útočník Lva Luboš Bartečko.

Od druhé části sice přidali domácí na aktivitě a byli lepším týmem, jenže se dál trápili v zakončení, navíc výborně chytal hostující gólman Garipov. Lev tak prohrál třetí z posledních čtyř utkání.

Zápas se hrálo poprvé v Česku na Štědrý den, útočník Jakub Voráček to ale nijak výjimečně nevnímal. „Prostě, když je hokej, jste v tom kolotoči, tak to nevnímáš. Samozřejmě z venku je to znát, ale jakmile jsem přišel na zimák, tak jsem se soustředil jenom na zápas.“

HC Lev Praha - Ak Bars Kazaň 0:2 (0:2, 0:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 11. Darzinš (Nikulin, Morozov) 12. Pesonen (Immonen, Medveděv). Rozhodčí: Zacharov, Karabanov - Birin, Šeljanin. Vyloučení: 6:7 Využití: 0:2 Diváci: 4231.

Petr Kadeřábek, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít