Hokejisté Lva přidali druhou výhru. Doněck zdolali 1:0

Hokejisté pražského Lva potvrdili svůj úspěšný vstup do Kontinentální ligy. Ve svém třetím utkání v soutěži podruhé vyhráli, Donbass Doněck porazili díky gólu Jakuba Klepiše 1:0.

Hokejisté Lva se radují z jediného gólu duelu proti Doněcku. Vstřelil ho Jakub Klepiš (uprostřed) | Zdroj: ČTK

Nováček KHL si chtěl vylepšit náladu před sérií tří venkovních zápasů a přiblížit se tomu mohl už ve třetí minutě, jenže Oystrickova přesilovková rána skončila na tyči. Početních výhod měli ostatně Pražané v první dvacetiminutovce dostatek a jedna z nich také rozhodla celý duel.

V poslední minutě úvodní třetiny domácí v přesilovce pěti proti třem ukrajinský výběr rozebrali a po přihrávce Marcela Hossy se trefil Jakub Klepiš.

Poté už se vylučovalo jen na straně Lva, ale ten ani při jednom z dvouminutových trestů neinkasoval a jinak to byl právě on, kdo měl víc šancí. Žádnou z nich však nevyužil, a tak se v závěru musel strachovat o vítězství. Ani power-play ovšem Doněcku k vyrovnání nepomohla.

Lev Praha - Donbass Doněck 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branka a nahrávka: 20. Klepiš (Hossa). Rozhodčí: Zacharov, Čerenkov - Putilin, Birin. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Diváci: 4875.

Lev: Pöpperle - Oystrick, Němec, Mikuš, Hunkes, Picard, Porseland, Mojžíš, Cingel - Bartečko, Vrána, Klepiš - Novotný, Christensen, Řepík - Hossa, Jar. Svoboda, Surový - T. Rachůnek, Karamnov, Sekáč. Trenéři: Josef Jandač, Jiří Kalous a Vitalij Karamnov.

Doněck: Ersberg - Puistola, Wilson, Podhradský, Obšut, Pilař, Bartulis, Silnickij, Šalimov - Tuppurainen, Wirtanen, Kiiskinen - Pettersson, Nedorost, Dadonov - Kočetkov, Běluchin, Kašpar - Matoušek, Solovjov, Varlamov. Trenér: Július Šupler, Sergej Viter a Miroslav Miklošovič.

Aleš Procházka, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít