Hokejisté Lva v KHL znovu prohráli, přestože vedli

Hokejisté pražského Lva prohráli v Kontinentální lize čtvrté utkání v řadě. Tentokrát nestačili Jugru Chanty-Mansijsk, které podlehli na Sibiři 2:4, přestože o dvě branky vedli.

Hokejisté Lva Praha Tomáš Rachůnek (vpravo) a Vitalij Karamnov se radují z gólu | Foto: ČTK

Podobně jako v minulém duelu v Astaně to byli Pražané, kteří se dostali jako první do vedení, ale nakonec odjeli bez bodů. Tentokrát měli náskok dokonce dvougólový. Zařídili ho v 17. minutě Jakub Klepiš přesným volejem v přesilové hře a ve 32. minutě jeho jmenovec Krejčík.

Ještě do konce druhé třetiny snížil po závaru před brankou Tomáše Pöpperleho Glazačev a velký obrat dokonal sibiřský tým v poslední části. Ibragimov nejdřív ve 48. minutě v početní výhodě vyrovnal a o deset minut později Skorochodov zařídil Chanty-Mansijsku cenné vítězství v boji o play-off. Domácí výhru zpečetil ještě trefou do prázdné branky Safronov.

Lev se sice stále drží v nejlepší osmičce Západní konference pro vyřazovací boje, ale jednobodový náskok na devátý Nižnij Novgorod a desátý Doněck nezvýšil. Teď čekají český celek tři domácí zápasy v Praze. V první přivítá v sobotu Dinamo Minsk.

Chanty-Mansijsk - Lev Praha 4:2 (0:1, 1:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 37. Glazačev (Pepeljajev, Skorochodov), 48. Ibragimov (Safronov, Děmagin), 58. Skorochodov (Glazačev, Trončinský), 60. Safronov (Krysanov) - 12. Klepiš (Vrána, Němec), 32. Krejčík (Birner). Rozhodčí: Anisimov, Bulanov - Koršak, Černyšjov. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. Diváci: 2600.

Chanty-Mansijsk: Masalskis - Pepeljajev, Grebeškov, Safronov, Ibragimov, Trončinský, Starosta, Putilov - Skorochodov, Magogin, Sitnikov - Krysanov, Glazačev, Děmagin - Buljanskij, Rybakov, Bočarov - Beljajev, Jacenko, Kuzmin. Trenér: Sergej Šepelev.

Lev Praha: Pöpperle - Němec, Lepistö, Hunkes, Krejčík, Porseland, Oystrick, Nakládal - Klepiš, Vrána, T. Rachůnek - Hossa, Novotný, Surový - Gynge, Karamnov, Sekáč - Řepík, Birner, Cipulis. Trenér: Václav Sýkora.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít