Hokejisté Lva v Petrohradu bojovali, nakonec ale prohráli 3:5

Po vítězství nad Dynamem Moskva potrápili hokejisté Lva Praha v KHL dalšího silného soupeře. V Petrohradu ale podlehli domácímu týmu 3:5.

Utkání Kontinentální hokejové ligy: Lev Praha - Ufa, 21. prosince v Praze. Jakub Voráček (uprostřed) a Nicklas Danielsson (vpravo) z týmu Lev Praha se radují z třetího gólu. | Zdroj: ČTK

Lev odehrál v Petrohradu dobré utkání, dvě třetiny držel s favoritem krok, na dva góly v poslední dvacetiminutovce už ale odpovědět nedokázal.

Pražský tým se dostal do vedení v přesilové hře v 10. minutě, kdy zamířil přesně Němec. Hosté potom v 19. minutě srovnali také v početní výhodě zásluhou gólu Dallmana, jenže z nerozhodného stavu se neradovali dlouhou. Stačilo pouze devatenáct sekund a Voráček zařídil vedení Lva 2:1.

Petrohradu se podařilo ve druhé třetině skóre otočit. Nejprve ujel hostující obraně Něprjajev, který si poradil i s gólmanem Štěpánkem, a poté poslal domácí poprvé v utkání do jednogólového náskoku Průcha. Lev ale dokázal bleskově vyrovnat. Po minutě a půl skóroval Jaroslav Svoboda.

Ruské mužstvo však nakonec získalo tři body. V poslední třetině se totiž dvakrát prosadil superstřelec Kovalčuk, i když ve druhém případě měl roli ulehčenou, protože při power-play Lva mířil od opuštěné branky.

SKA Petrohrad - Lev Praha 5:3 (1:2, 2:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 19. Dallman (Kovalčuk), 22. Něprjajev (Bobrovskij, Pěrvyšin), 34. Průcha (Martensson, Semjonov), 43. Kovalčuk (Tichonov), 60. Kovalčuk (Tichonov, Dallman) - 10. Němec (Hossa, Vrána), 19. Voráček (Christensen, J. Svoboda), 35. J. Svoboda (Hossa, Surový). Rozhodčí: Rönn (Fin.), Zacharov - Zacharenkov, Putilin (všichni Rus.). Vyloučení: 3:6. Využití: 2:1. Diváci: 12.100.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít